YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü bulunan pilot adayının cenazesi İstanbul'da
Ölü bulunan pilot adayının cenazesi İstanbul'da
16 Mayıs 2014 20:06
THY'de çalışmak için ABD'nin Arizona eyaletindeki CAE Oxford Uçuş Okulu'nda eğitim gördüğü sırada, kaldığı misafirhane odasında ölü bulunan pilot adayı Sercan Karamustafaoğlu'nun cenazesi Türkiye'ye getirildi.

Türk Hava Yolları'nda (THY) çalışmak için ABD'nin Arizona eyaletindeki CAE Oxford Uçuş Okulu'nda eğitim gördüğü sırada, kaldığı misafirhane odasında ölü bulunan pilot adayı Sercan Karamustafaoğlu'nun cenazesi Türkiye'ye getirildi.

THY'e ait tarifeli uçakla New York'tan Atatürk Havalimanı'na getirilen 27 yaşındaki Karamustafaoğlu'nun cenazesi uçaktan indirilerek, nakil aracına konuldu. Pilot adayının cenazesi, Samsun'a gönderilmek üzere aynı araçla THY'nin tarifeli uçağına taşındı. Cenaze, Samsun'dan karayoluyla Karamustafaoğlu'nun memleketi Ordu'ya gönderilecek.

THY'de pilotluk yapacaktı

THY’nin CAE Oxford Uçuş Okulu ile yaptığı eğitim anlaşmasının ardından Türkiye'den gönderilen aday pilotlar arasında yer alan Karamustafaoğlu, 12 Mayıs'ta kaldığı misafirhanedeki odasında ölü bulunmuştu. Buradaki ilgili merkeze götürülen Karamustafaoğlu'nun cenazesine ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi işlemi yapıldı.

Üniversite mezuniyetinin ardından özel sektördeki çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra pilot olmak için THY'ye başvuran Karamustafaoğlu, ABD'deki uçuş okulunda verilen eğitimlerde başarılı olması durumunda bu şirkette yardımcı pilot olarak göreve başlayacaktı.

 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler