YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ölmeye hazırız' demişlerdi!
Korkuyoruz ama ölmeye hazırız!
'Ölmeye hazırız' demişlerdi!
31 Mayıs 2010 / 09:49 Güncelleme: 31 Mayıs 2010 / 09:53

İsrail'in saldırı tehditleri gemi yola çıkmadan başlamıştı. Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında Gazze'ye gitmek üzere Kıbrıs'tan yola çıkan "Challenger 1" gemisinde İngiltere'de Filistin Dayanışma Kampanyası üyesi olan Sarah Colborne da vardı.

İsrail'in saldırması durumunda bütün dünyanın Filistin'e her gün yapılan zulmün bir zerresini göreceğini söyleyerek, "Böyle bir insani yardımı taşıyan filoya saldırırsa İsrail'in ne duruma düşeceğini göreceğiz. Hiçbir silahımız yok. Bize müdahale ederlerse, 3 yıldan fazla ambargo altındaki insanlara İsrail'in neler yaptığını herkes görecek. Belki de bize saldırırlarsa ambargo kalkacak. Her birimiz bunun için ölmeye hazırız" dedi.

Belçika Özgürlük Filosu temsilcisi Fatina Elnourabiti de, İsrail'in gemiler yola çıkmadan önce de şiddet kullanacağını açıkladığını ifade ederek, "Böyle bir filoya saldırması akıl alacak bir şey değil. Her türlü sonuca katlanmaya hazırız. Benim için burada olmak bir sorumluluk. Tek amacımız ambargonun ortadan kaldırılması. Birilerinin bunu yapması gerekiyor. Korkuyorum, ama gönüllü oldum" diye konuştu.
(Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler