YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Olması gereken bir süreçti"
"Olması gereken bir süreçti"
25 Haziran 2013 14:56
AB Bakanı Egemen Bağış, 22. faslın açılmasıyla ilgili sürecin olağanüstü değil, olması gereken bir süreç olduğu söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 22. faslın açılmasının hayırlı olmasını dileyerek, "Faslın açılmasıyla ilgili süreç olağanüstü değil, olağan, olması gereken bir süreçti" dedi.

Bağış, AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle AB Bakanlığı'nda çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Yemek öncesi konuşan Bağış, AB müzakere sürecinde Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu başlıklı 22. faslın açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Bağış, şöyle konuştu:

"Bugün AB müzakere sürecinde yeni bir faslın daha açılmış olduğu haberiyle sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu çözüm süreci kapsamında son derece anlamlı olacağına inandığım 22. faslın açılması hayırlı olsun. Faslın açılmasıyla ilgili süreç olağanüstü değil, olağan, olması gereken bir süreçti. Ama bundan sonra da bu süreçte yaşanan hassasiyetler çerçevesinde AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve Avrupa Birliği Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stephan Füle'nin de vurguladığı gibi siyasi fasılların, 22. ve 23. fasılların açılması da önemlidir. Türkiye'nin AB hedefi stratejik ve partiler üstü bir hedeftir."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler