YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen teröristin babası: "O hainlik yaptı"
Önceki gün polisle girdiği çatışmada öldürülen MLKP'li Yeliz Erbay'ın babası konuştu. Baba Erbay, "Yeliz'i de hainlik yapması için büyütmedim, ülkesine bağlı bir evlat olmasını istedim. O hainlik yaptı" dedi.
Öldürülen teröristin babası: "O hainlik yaptı"
24 Aralık 2015 / 08:05 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 10:07

Gaziosmanpaşa'da polisle girdiği çatışmada öldürülen MLKP'li teröristlerden Yeliz Erbay'ın babası emekli imam Zöhtü Erbay 6 yıldır görüşmediğini kızının vatan haini olduğunu, böyle bir evlat yetiştirdiği için üzüldüğünü söyledi.

"NEDİR BU HAİNLİK.."

Star gazetesine konuşan baba Erbay, kızının örgütten kopması için çok mücadele verdiğini ama başarılı olamadığını dile getirdi.

Manisa'da yaşayan Zöhtü Erbay, “Ben din adamıyım. Almanya'da uzun yıllar imamlık yaptım. Bizim dinimiz hoşgürü dinidir, dinimizde böyle bir şey yok. 5 çocuk yetiştirdim. Vatanına, milletine faydalı olsun diye üniversite okuttum. Yeliz'i de hainlik yapması için büyütmedim, ülkesine bağlı bir evlat olmasını istedim. O hainlik yaptı. Nedir bu askere polise silah atmak, vatanına ihanet etmek? Hepsini lanetliyorum, terörü de terör örgütlerini de” diye konuştu.

Ailelere de seslenen baba Erbay, ''Çocuklarınıza sahip çıkın, bu tür terör örgütlerinin eline geçmesine engel olun. Böyle bir evlat yetiştirdiğim için çok üzgünüm” dedi.

şerefsizler...
 // Kerem Zengin Sakarya
Kırmızı poşet değil koruyucu başlık geçirin kafanıza. Adi şerefsizler. Defolun bu Ülkeden bu ülke sizi istemiyor. Ne kürtsünüz kürdün hakkını savunuyorsunuz ne türksünüz yediğiniz ekmeği bilmezsiniz. Ama ilelebet sürmez bu azgınlığınız kara toprağa düştüğünüzde hesap sorulacaktır. Hiçbirşey yanınıza kar kalmaz. ...
24 Aralık 2015 Perşembe 11:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler