YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Öldü' iddiası ortalığı karıştırdı
'Öldü' iddiası ortalığı karıştırdı
18 Ekim 2013 17:00
Bir internet sitesinde Balyoz Davası'’ndan 20 yıl hapis cezası Yargıtay’ca onanan eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan’'ın cezaevi'’nde kalp krizinden öldüğünün iddia edilmesi, bu sabah saatlerinde başkentin gündemine bomba gibi düştü.

Bu iddiaların ise isim karışıklığından olduğu anlaşıldı. Cezaevi'nde hayatını kaybeden kişinin 28 Şubat Davası tutuklusu emekli Korgeneral Çetin Haspişiren olduğu ortaya çıktı.

Ancak bir süre sonra iddianın doğru olmadığı ortaya çıkınca, iddianın yer aldığı internet sitesi haberi yayından kaldırdı.

Savcı, komutan, ambulans ve ne varsa Sincan'a götüren haber

Siteden kaldırılan haber aynen şöyleydi:

“Balyoz sanığı Çetin Doğan Ankara Sincan cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yakınları cezaevi yönetimine ulaşmaya çalışıyor.

Savcılık Ankara Sincan cezaevinde araştırma başlattı. Adalet Bakanlığı Cezaevleri ve Tevkif Evleri Genel Müdürü, cezaevi yönetimi ve Cumhuriyet Savcısı olay yerine gidiyor. Doğan dün akşam 23.00 sıralarında rahatsızlandığı belirlendi.

Sincan Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olabilir. Alınan bilgiye göre Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’a cezaevi yetkilileri ‘Eşiniz rahatsızlandı’ bilgisini verdi. Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz cezaevi yönetimine ulaşmaya çalışıyor. Aile ile görüşen Ersöz kalp krizini ve nedenlerini öğrenmeye çalışıyor.

Cezaevindeki tüm kameralar incelemeye alındı. Ambulanslar olay yerinde. Ayrıca Sincan Jandarma Komutanı da olay yerine hareket etti. Adli tıp uzmanları ölümünü araştıracak. Son alınan bilgilere göre devamlı ilaç alan Doğan’ın rahatsızlığını bazı ilaçların tetiklediği belirtiliyor.”

Aileden tepki

Tamamen iddiaya dayalı haber, hem Çetin Doğan’ın ailesi, hem de askeri kaynaklarca yalanlandı. Ancak hiçbir kaynak gösterilmeden ortaya atılan bu haber nedeniyle Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’ın telefonları susmadı. Doğan ailesi, yanlış haber yapan internet sitesine sitem etti. Tepkiler üzerine site haberi kaldırdı.

Çetin Haspişiren hayatını kaybetti

28 Şubat davası sanığı emekli Korgeneral Çetin Haspişiren Ankara Sincan cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 

tw-013.jpg

Nerde o günler .
 // Ali Fuat Atay
Ahhhhh nerde o günleeeer , Böyle bir haber ancak müjde olur Türk millleti için . Gebersin gitsin kimin umurunda sanki . Böyle durum olsa üzülene ben şaşarım ......
19 Ekim 2013 Cumartesi 17:49
kurtul
 // maliki
Ya bence ölsünde herkes kurtulsun. Zerre üzülürsem namerdim namerde...
18 Ekim 2013 Cuma 17:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler