YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olaylı gecenin tutanakları
Olaylı gecenin tutanakları
12 Haziran 2012 08:12
Kürşad Tüzmen’in darp edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada ifade veren Ayaydın’ın “Tüzmen, küfür ederek beni itti. Ben bakanım, sen bittin, karizmamı çizdin, seni vurdurtacağım dedi” dediği öğrenildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Bakan Kürşad Tüzmen’in Sheraton Oteli’nde darp edildiği iddiasıyla CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın’ın oğlu Gökhan Ayaydın hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında “şüpheli” sıfatıyla ifade veren Gökhan Ayaydın’ın, “Masamıza korumasını göndererek, bir yandan alkol alıp bir taraftan da bize doğru tahrik edici ve aşağılayıcı bakışlarla bakmaya başladı. Pistte ‘Babana ve ailene zaten hürmetlerimi sundum sen de önümden çekil’ diyerek, eli ile beni itmeye kalktı ve sinkaflı küfürler ederek, ‘ben bakanım, sen bittin, seni öldüttüreceğim’ şeklinde tehditler etti. Karşılıklı yumruklaştık. Ben de Tüzmen’den şikâyetçiyim” dediği öğrenildi.
Gökhan Ayaydın, dün Küçükesat Karakolu’na giderek “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi. Ayaydın ifadesinde, şunları anlattı:

Sandalyesini bize çevirdi
“Şikâyetçi Kürşad Tüzmen’i daha önceden milletvekilliği yaptığı için ismen ve simaen tanıyorum. Milletvekili olan babam Aydın Ayaydın ile aralarında daha önceden hukuki davalardan sorunları olduğunu biliyorum. Olay tarihi ve saati olan 8 Haziran 2012’de işadamı Recai Ersan’ın düğün sahipliğini yaptığı düğüne katılmak üzere Sheraton Oteli’nde bulunmaktaydım. Saat 19.00 sıralarında belirttiğim yerde düğün için balo salonuna indim. Saat 23.00 sıralarında da Kürşad Tüzmen’i bizim bulunduğumuz düğün salonunda gördüm. Benim sol tarafımda bulunan 3-4 masa ileride bulunuyordu. İlk anlarda beni ve ailemi fark etmedi. Daha sonra ben babamın masasına doğru geçerken Kürşad Tüzmen beni fark etti ve gözleriyle beni masaya oturuncaya kadar takip etti. Bizi fark ettikten sonra bizi görme açısı olmamasına rağmen sandalyesini bize doğru çevirerek, oturdu.
Bir yandan alkol alıp bir taraftan da bize doğru tahrik edici ve aşağılayıcı bakışlarla bakmaya başladı. Daha sonra bizim yanımızda bulunan dostlarımız da Tüzmen’in bu davranışlarından rahatsız oldular. Tüzmen’in koruması olduğunu bildiğim şahıs da masamızın başında beklemeye başladı.

‘Kendisi bana bakıyordu’
Babam, Tüzmen’in bütün bu davranışlarından sonra rahatsız olarak yakında bulunan dostlarımızın da telkini ile tatsız bir olaya sebebiyet vermemek adına düğünden ayrıldı ve direkt Oran semtindeki evine gitti. Kesinlikle otelin önünde beklemedi. Hatta ayrılırken de bizlere telkinde bulundu. Fazla durmamamızı ve odalara çıkmamızı istedi. Ben de bir süre daha pistte oynayan yakınlarımızı izledim. Kendim de pistteydim. Aniden Kürşad Tüzmen’i de pistte 5-6 metre uzağımda gördüm. Kendisi tamamen bana bakıyordu. Yanında iki bayan vardı.

‘Meydan okur gibi tur attı’
Daha sonra yanındaki bayanları masalarına doğru geçirdi ve kendisi pistte yalnız kaldı. Sonra bana doğru yaklaşarak önümde meydan okurcasına kasılarak bir tur attı ve akabinde tekrar bana doğru yönelerek üzerime yürüdü. Bana hitaben ‘Babana ve ailene zaten hürmetlerimi sundum, sen de önümden çekil’ şeklinde söz söyleyerek eliyle beni itmeye kalktı ve sinkaflı küfürler ederek, ‘Ben bakanım, sen bittin, seni öldüttüreceğim’ şeklinde tehditler ederek hakaretlerde bulundu.” (Milliyet)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler