YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olayların arkasında Doğu Perinçek takımı var!
Kanal A’da yayınlanan ve Osman Yılmaz’ın sunduğu ‘Akşam Kuşağı’na konuk olan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Taksim Gezi Parkı olaylarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Olayların arkasında Doğu Perinçek takımı var!
03 Haziran 2013 / 22:25 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 01:18

İşte Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan’ın konuşmalarından satır başları;

Bir şehirde yaşayan herkesin o şehirle herhangi bir gelişme olduğu zaman fikir beyan etmesi tepki göstermesi meşru çerçevede göstermesi anlaşılabilir. Belediye Başkanı, Gezi Parkı’nın yerine bir AVM’nin olmayacağını söylüyor. Çevreci hassasiyetlerle insanların tepki göstermesi son derece saygıyla karşılamak gerekiyor. Fakat yerel yöneticilerin de daha erken bilgilendirmesi gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Vali de açıklama yapabilirdi.

Olay hak ve özgürlük arayışı değil

Eylemin ilk günleri demokrasinin bir icabı olarak görmek gerekiyor. Fakat belli bir noktadan sonra o çevreci hassasiyetlerle oraya gelen vatandaşların arasına girildi ve hadisenin akıl almaz boyutlara doğru çekildiğini görüyoruz. O zaman da bunun AVM, gezi Parkı vs. olmadığı anlaşıldı. Dolayısıyla geldiği nokta itibariyle demokrasi, hak ve özgürlük  arayışı olarak görmek mümkün değil.

 Gezi Parkı olaylarının arkasında Doğu Perinçek takımı var!

Ben baştan beri CHP’nin bu olaylara öncülük ettiği kanaatinde değilim. Bu eylemlerde öncülük yapan bir şey varsa, Aydınlıkçıların, İşçi Partisi, Doğu Perinçek takımının ön planda olduğunu düşünüyorum. CHP’lilerden bazı grupların bu kişilerle son derece içli dışlı oldukları için CHP kendini bu olayların içinde buldu. Hal böyle olunca CHP olayların içinde ne olabildi, ne de çıkabildi.  CHP, önce Kadıköy’de miting yapacağız dedi. Sonra vazgeçti, Taksim’e yürüyeceğiz dedi. Kılıçdaroğlu, mitinge katılıp katılmamakta  tereddüt etti. Çünkü bu işi kimin organize ettiği konusunda onunda kafasında kuşkular oluştuğunu düşünüyorum.

CHP heyetini Şam’a götürüp Beşşar Esad’la görüştüren kişinin muharebatın bir görevlisi olduğu ve Reyhanlı patlaması yapan kişilerden birinin de bu adam olduğu ortaya çıkınca CHP çok kötü bir ortama düştü. Şimdi bu olayı unutturmaya çalışırken başka bir çukura düşme endişesi yaşadığını düşünüyorum ama sonuç olarak CHP o çukura düştü.

Gezi Parkı olaylarının dış bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de bazı ticari markalar, televizyonlar reklamlarını durdurdular. Bu süreç bize zarar verebilir düşüncesiyle durdurdular. Bu sürecin sizinle ne alakası olabilir? Bu markalar, reklam musluğunu keserek bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Bizi yola getirmeye çalışıyorlar. Bu yaptıkları son derece terbiyesizlik.

 

Kanalahaber.com

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler