YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı
06 Şubat 2009 / 16:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir evin bahçesinde yapılan hafriyat çalışması sırasında 33 adet el bombası bulundu.


Mazıdağı İlcesi'nde bir evin bahçesinde bina yapımı için temel kazısı yapılırken, toprağa gömülü 33 el bombası ele geçirildi.


Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


OLAYLA İLGİLİ 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Mardin'in Mazıdağı ilçesindeki el bombalarının evin mutfak duvarının yıkımı sırasında poşetler içinde araç lastiğine yerleştirilmiş olarak bulunduğu bildirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre, 33 adet el bombasının bulunduğu Gündoğan Mahallesi Aydın Sokak'taki 2 katlı evin Hizbullah terör örgütünden kaydı bulunan ve halen cezaevinde olduğu bildirilen Fadıl ile kardeşi Abdülkadir Şani'ye ait olduğu belirlendi. İki kardeşin oturduğu ev bir süre önce Mikail Ekinci tarafından satın alındı. Ekinci, yerine yeni bir bina yapmak amacıyla satın aldığı evi iş makineleriyle yıktırdı.


Bombaların, mutfak duvarının yıkımı sırasında poşetler içerisinde bir araç lastiğine yerleştirilmiş halde bulunduğu kaydedildi.


Olayla ilgili olarak kimlikleri açıklanmayan 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.


Yıkım çalışmalarına katılan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi, iş makineleriyle yıkım yapıldığı sırada alt kat dairenin mutfak duvarının yıkımı sırasında bombaların bulunduğunu belirterek, ''Yıkımı yaparken araç lastiği çıktı. Duvara yerleştirildiği belirlenen araç lastiğinin içinde patlayıcılar çıkınca çalışmalar hemen durduruldu. Durum polise bildirildi ve polis gelip patlayıcıları aldı'' dedi.


Çevrede güvenlik önlemlerinin alındığı ve binanın zemininde iş makineleriyle kazı çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler