YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olayla ilgili 25 kişi gözaltında
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde iki aile arasında çıkan 2 kişinin hayatını kaybettiği kavgayla ilgili 25 kişi gözaltına alındı.
Olayla ilgili 25 kişi gözaltında
17 Mayıs 2011 / 13:01 Güncelleme: 17 Mayıs 2011 / 13:38

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde, dün iki aile arasında çıkan ve 2 kişinin ölümüne 10 kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı kavgayla ilgili olarak 25 kişi gözaltına alındı.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz yaptığı yazılı açıklamada, Mazıdağı ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde Akak ve Tunç aileleri arasında çıkan silahlı kavganın ardından herhangi bir üzücü olaya meydan vermemek için gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

Dünkü kavgada, Tunç ailesinden 2 kişinin olay sonrası hastaneye sevk edilirken hayatını kaybettiği, aynı aileden ağır yaralanan bir kişinin ise tedavi altına alındığı bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

''Akak ailesinden yaralanan 2 kişinin tedavilerine devam edilmektedir. Diğer hafif yaralılar ise tedavilerinden sonra hastaneden taburcu edilmişlerdir. Olay sonrası Mazıdağı Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında toplam 25 kişi gözaltına alınmış olup adli soruşturmaları devam etmektedir. Olay günü akşamı Akak ailesi mensuplarının köyden ayrılmak istemeleri üzerine gerekli güvenlik önemleri alınarak 17 aileden toplam 77 kişinin güvenli bir şekilde köyden ayrılmaları sağlanmış ve güvenli bir bölgeye yerleştirilmişlerdir. Bu ailelerin güvenli bir ortamda yaşamının devamını sağlamak için gerekli önlemler alınmıştır.''

Dün, Yeşilköy köyünde Akak ve Tunç aileleri arasında, biriken yağmur suyunun tahliyesi ve okul duvarının yıkımı nedeniyle çıkan tartışmanın ardından yaşanan silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi yaralanmıştı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler