YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olaydan bir gece önce güvenlik toplantısı yapıldı
Olaydan bir gece önce güvenlik toplantısı yapıldı
13 Haziran 2014 15:57
Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Böğürcü, Türk bayrağının indirildiği gün güvenlik toplantısı yapılmadığı iddialarına ilişkin; "Olaydan bir gece önce güvenlik toplantısı yapıldı. Bu tür haberler yıpratmaya yöneliktir" dedi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, AA muhabirine, Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirildiği 8 Haziran'da, İl Emniyet Müdürlüğünce güvenlik toplantısı yapılmadığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

"Alınan önlemler alınmamış, verilen talimatlar verilmemiş gibi gösterilmeye çalışılarak olumsuz bir algı oluşturulmak isteniyor" diyen Böğürcü, olayın meydana geldiği gün tüm tedbirlerin alındığını, gereken talimatların verildiğini söyledi.

Böğürcü, bu kapsamda Yenişehir Polis Merkezi'nde bir güvenlik toplantısı yapıldığını belirterek, "Olaydan bir gece önce güvenlik toplantısı yapıldı. Bu tür haberler olumsuz algı oluşturarak, yıpratmaya yöneliktir. Bu iddiaları kamuoyunu takdirine bırakıyoruz" diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler