YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Olayda hukuk dışılık yok!"
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak, üç generalin açığa alınmasıyla ilgili, ''Olayda hukuk dışılık, olağan dışılık görmüyorum'' dedi.
"Olayda hukuk dışılık yok!"
29 Kasım 2010 / 13:15 Güncelleme: 29 Kasım 2010 / 13:16

Kamalak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, üç generalin açığa alınmasının kamuoyunda ''çok büyütüldüğünü'' öne sürdü.

''Olayda hukuk dışılık, olağan dışılık görmediğini'' ifade eden Kamalak, buna karşın Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin generallerle ilgili kararlarını anlamakta güçlük çektiğini belirtti.

Mustafa Kamalak, Türkiye'de askeri ve sivil olmak üzere yargıda iki başlılık olduğunu, ''bu ikilemi kabul edilemez'' bulduklarını söyledi.

Kamalak, ''Yargıdaki iki başlılığa son verilmeli, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve Askeri Yargıtay kaldırılmalı'' diye konuştu.

WIKILEAKS BELGELERİ

Wikileaks internet sitesinde yayımlanan gizle belgelerle ilgili de Kamalak, gizli belgelerde de konu edilen olaylarla ilgili dramatik görüntülerin daha önceden televizyonlardan izlendiğini, ABD'nin vaat ettiği şeyler ile yaşananların ortada olduğunu söyledi.

Irak, Filistin, Afganistan, Bosna-Hersek'te yaşananların Batı'nın gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirten Kamalak, ''İnsanlık Batı'nın eline teslim edilemez'' dedi.

Kamalak, ayrıca ''NATO füze savunma sistemlerinin Türkiye'de kurulmasını da kabul edilemez bulduklarını, sistemin hedefinin bizzat Türkiye olduğunu ve iktidara geldiklerinde bu konudaki anlaşmayı iptal edeceklerini'' bildirdi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler