YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olay korumanın olay kimliği
YARSAV'ın organize ettiği Ankara adliyesi'ndeki 28 Şubat tarzı yargı brifinginde yaşanan arbede ve tartaklama soruşturma konusu oldu.
Olay korumanın olay kimliği
14 Nisan 2010 / 07:27 Güncelleme: 14 Nisan 2010 / 10:28

Toplantının başlamasından önce, "Burası adliye, burada hakim ve savcıların sorunları konuşulması gerekiyor. Buraya Yargıtay ve Danıştay'dan bindirilmiş kıtalar getirmişsiniz. Hakim ve savcılar için oturulacak yer bile kalmamış.Burası hiç bir zaman Yarsav'a destek toplantısı olmayacak" diye tepki gösteren ve çıkan arbedede tartaklanan Cumhuriyet savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver iki koruma hakkında şikayetçi oldu.

Ankara adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcı'sını salondan apar-topar atmak isteyen bayan polisten sonra diğer polisin de HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un koruması Muzaffer Gümüş olduğu ortaya çıktı.

Savcı Tanrıöver'e ilk müdahaleyi yaparak onu sert bir şekilde iten bayan polisin ise YARSAV üyesi olan Danıştay 4. Hukuk Dairesi Başkanı Miyase Engin Kumrulu'nun koruma polisi Emine Demirel olduğu tespit edilmişti.Bayan koruma Savcı'yı itmekle kalmamış bağırarak salondan atılması için diğer polislere adeta talimat vermişti.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, HSYK Başkan vekili Kadir Özbek ile Danıştay Başkanı mustafa Birden'in Ankara adliyesinde görev yapan hakim ve savcılarla biraraya geldiği toplantıda yaşanan olumsuz görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü. Yüksek yargı başkanlarının katıldığı toplantı sırasında yaşanan arbede ve tartaklanma olayı adli ve idari soruşturma konusu oldu.

Yarsav üyesi Miyase Engin Kumrulu'nun koruma polisi Emine Demirel ile Ergenekon sanıkları ile ilişkisi gündeme gelen HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un koruma polisi Muzaffer Gümüş'ün tartakladığı Cumhuriyet savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcı'nın şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet başsavcılığı, görevli savcıyı tartakladıkları iddiasıyla iki koruma polisi hakkında adli soruşturma başlattı.

Ankara Valiliği'de iki koruma polisi hakkında idari soruşturma başlattı. İki koruma polisi görevden alındı...

Bugün

BUDA YANDAŞ GÜVENLİKÇİ !
 // YASİN
Kamu ve vatandaşın güvenliği böyle yandaş zihniyetli memur ve memurelere verilmemeli,ayrıca bu memure tekrar silbaştan eğitim almalı çünki; hareketleri bizim şerefli memeleketimizin göz bebeği emniyet güçlerimizin mensuplarına yakışmamaktadır her polis böyle yanlış yapsaydı suçlular anında enselenmezlerdi.Bu iki yandaş koruma derhal geri hizmetlere alınmalı bu yaştan ve bu halden sonra adaletli olamazlar....
14 Nisan 2010 15:35
polis
 // sonsuz tuğra
Bayan polis esn haddini bil 1-sen ken dini ne zannaediyorsun arkadaşına talimat veriyorsun(amir ler dahi konuşurken seni kadar ...deyiller)2-savcıyı dışarı atmak senin işin mi savcı dışarı atılacak bi suç mu işledi.3-işgüzarlık yapmanın sonu bu dur.4-işi gerği gibi yapmalı birine y......k olsun diye deyil...
14 Nisan 2010 14:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler