YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okuluna inceleme yapıldı
CHP liderinin oy kullanacağı okulda, AB heyeti inceleme yaptı.CHP lideri Kılıçdaroğlu, genel başkanlık sıfatıyla ilk kez oy kullanacak.
Okuluna inceleme yapıldı
12 Haziran 2011 / 09:56 Güncelleme: 12 Haziran 2011 / 10:03

Anayasa değişikliği referandumunda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel seçimlerde Ankara Çukurambar semtindeki Arjantin İlköğretim Okulu'nda genel başkanlık sıfatıyla ilk defa oy kullanacak. Kılıçdaroğlu'nun oy kullanacağı okula Avrupa Birliği Parlamentosu (AP)'ndan gözlemciler de geldi.

Türkiye'deki genel seçimleri izlemek amacıyla gelen AP gözlemcilerinden iki kişi, Kılıçdaroğlu'nun 4201 nolu sandıkta oy kullanacağı Arjantin İlköğretim Okulu'nda gözlemlerde bulundu. Burada Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yetkililerinden bilgi alan ve bir süre oy verme işlemini takip eden AP'den Kerstin Luundgren ve Vladimir Dronov, 4211 ile 4212 nolu sandıklarda izleme yaptı.

AP gözlemcileri, yetkililere, yaşlı ve özürlülerin üst katlarda oy kullanıp kullanmadıklarını sordu. Sandık Başkanı Işın Salman ise özürlü ve yaşlı insanların YSK tarafından tespit edildiğini belirterek, bu insanların zemin katlarda oy kullandıklarını ifade etti.

AP gözlemcilerinin okuldaki incelemeleri devam ederken; saat 10.00 sıralarında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy kullanması bekleniyor.
 

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler