YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okulların açıldığı gün İstanbul bedava!
Okulların açıldığı gün İstanbul bedava!
21 Eylül 2009 10:41
İstanbul, 2009- 2010 öğretim yılına 2 bin 802 okul, 2 milyon 355 bin 969 öğrenci ve 13 bin servis aracıyla başlıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı okulların açılacağı 24 Eylül Perşembe günü trafik sıkışıklığı yaşanmaması için bir dizi tedbir aldığını bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, öğrenci servislerinin okulların açıldığı ilk gün trafiğe boş çıkmamaları için bir hafta önceden öğrenci kayıtlarını bitireceği, öğrencilerin alınacakları yerlerin belirleneceği ve servislerin öğrenciyi evinden alıp evine bırakacağı belirtildi. Gönüllü öğretmen ve öğrenciler ise, okul önlerinde öğrenci geçişlerini yönlendirecek.

Belediye okul servislerinin okul çevrelerindeki İSPARK otoparklarında okul giriş ve çıkış saatlerinde iki gün süreyle ücretsiz araç park etmelerine izin verecek. Ayrıca okul servis araçları arabalı vapurlardan öncelikle yararlanacak.

Diğer önlemler olarak, yollarda olabilecek hasarlı kazalara anında müdahale edilerek, çeşitli güzergâhlarda 70 çekicicinin hazır bekletileceği ve okulların açılacağı 24 Eylül’de büro hizmeti yapan polislerin, İlçe Emniyet Müdürlükleri personeli trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olacağı bildirildi. Ayrıca, İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi olan 12 ilçede 315 trafik ekibi ile okul çevrelerinde görev yapacak.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler