YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar bir gün tatil edildi
Okullar bir gün tatil edildi
07 Şubat 2012 08:39
Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle İlköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

Antalya'da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi.

Antalya'da fırtına

Antalya'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor.

Antalya'da gece başlayan yağış ve rüzgar, sabaha karşı hızını artırdı. Yağış nedeniyle bazı araçlar yollarda kalırken, vatandaşlarında yürümekte zorlandığı gözlendi.

Antalya Valiliği, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, yaptığı açıklamada, yağış nedeniyle kendilerine az sayıda su baskını ihbarı geldiğini, daha çok cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştuğunu ifade etti.

Ekiplerin biriken suları temizlemek üzere çalışmalara başladığını belirten Pehlivan, tramvayın da hattında biriken su nedeniyle çalıştırılamadığını bildirdi. Pehlivan, ''Tramvay hattındaki sinyalizasyonda da sorun var. Sorunlar çözüldükten sonra yeniden hizmete girecek'' dedi.

Rüzgar saatte 106 kilometre hızla esti

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 24 saatte metrekareye 80 kilogram yağış düştü. Rüzgarın hızı ise zaman zaman saatte 106 kilometreye kadar yükseldi.

Meteoroloji yetkilileri, rüzgarın sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybettiğini, yağışların ise cuma gününe kadar aralıklarla süreceğin bildirdi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler