YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul ve kırtasiye malzemelerine sıkı takip
Okul ve kırtasiye malzemelerine sıkı takip
21 Eylül 2015 13:28
Riskli bulunarak ağustosta numune alınan 17 bin 25 okul kıyafeti, ayakkabı ve kırtasiye ürününden 192'sinin güvensiz, 718'inin ise teknik düzenlemeye aykırı olduğu tespit edildi.

Ağustosta riskli bulunarak numune alınan 17 bin 25 okul kıyafeti, ayakkabı ve kırtasiye ürününden 6 bin 772'sinin güvenli bulunduğu, 192'sinin güvensiz, 718'inin teknik düzenlemeye aykırı olduğunun tespit edildiği, 9 bin 343 ürünle ilgili analizlerin ise devam ettiği bildirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, eğitim ve öğretim yılının yaklaşması nedeniyle özellikle kırtasiye ürünleri, okul kıyafetleri ve ayakkabıları ile çocukların kullanabileceği her türlü takı, aksesuar gibi ürünlere ilişkin denetimlerin ağustosta başladığı ve halen 81 ilde devam ettiği bildirildi.

Okul kıyafetlerinin yeni kimyasalların yürürlüğe girmesiyle azo boyar madde dışında nikel, kadmiyum, nonil fenoller, perflorooktan sülfanatlar, kalaylı organik bileşikler yönünden denetlendiği, tekstil etiketlerinin tüketiciyi yanıltıcı bilgiler içermemesi için elyaf analizlerinin doğruluğunun kontrol edildiği kaydedildi.

Ağustosta riskli bulunarak numune alınan 17 bin 25 okul kıyafeti, ayakkabı ve kırtasiye ürününden 6 bin 772'si güvenli bulunurken, 192'sinin güvensiz, 718'inin teknik düzenlemeye aykırı ürün tespit edildiği, 9 bin 343 ürünle ilgili analizlerin devam ettiği kaydedildi.

Bu ay itibarıyla Türkiye genelinde denetimlerin aralıksız olarak titizlikle sürdürüldüğü belirtildi.

1
 // 1
Sonuç kaç sirkete ne kadar ceza yazıldı bu şirketlerin ismi neler bunları söyleyin de ona göre önlem alalım bunları da açıklayın üretimi yapan şirkette hiç bir degisiklik yoktur buna eminim ama en azından bilelim...
21 Eylül 2015 14:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler