YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul bahçesinde insan kemiği
Türkiye'de bu da oldu... Okul bahçesindeki çalışmalar sırasında insan kemikleri bulundu...
Okul bahçesinde insan kemiği
07 Mayıs 2010 / 10:46 Güncelleme: 07 Mayıs 2010 / 10:46

Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi bahçesinde yürütülen çevre düzenlemesi çalışmaları sırasındaki kazılarda çok sayıda insan kemiği bulundu.

Alınan bilgiye göre, Saruhanlı Almış - Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi arka bahçesine kilit parke taşı döşenip, park yapılması amacıyla bir süre önce çalışma başlatıldı. Çalışmalarda  çok sayıda insan kemiğine ulaşıldı.

Olayın bildirilmesi üzerine okula giden Saruhanlı Belediyesi Zabıta ekipleri, çıkan kemikleri toplayıp, tekrar gömülmesi için Merkez Mezarlığı görevlilerine teslim etti.

Saruhanlı Belediyesi Zabıta Amiri Recai Arova, ilçenin ilk mezarlığının eskiden bu bölgede bulunduğunu, bu nedenle okulun bahçesinde ve çevresinde toprak altında insan kemikleri bulunduğunu bildirdi.

Arova ''İlçenin ilk mezarlığı bu okulun bulunduğu alandaymış. 1969 yılında buradaki mezarlık ilçe merkezinde kaldığı için şu anki mezarlığa taşınmış. O dönemlerde vatandaşlar burada yatan yakınlarının mezarlarını taşımışlar. Ancak yakını ve akrabası olmayan birçok mezar kalmış. Buradan çıkan kemiklerin bu kişilere ait olduğunu düşünüyoruz'' diye konuştu. A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler