YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ogün Samast'ın babasından çarpıcı açıklamalar
Ogün Samast'ın babasından çarpıcı açıklamalar
19 Mart 2015 06:49
Hrant Dink suikastının tetikçisi Ogün Samast’ın babası derin devlete işaret ederek davanın reddini istedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından Dink Ailesi’ne ödediği 1 milyon 659 bin lira tazminatı katil zanlılarından talep eden İçişleri Bakanlığı’nın açtığı davaya suikastın tetikçisi Ogün Samast’ın vasisi baba Ahmet Samast cevap dilekçesi verdi. Baba Samast, ‘derin devletin oğluna, Hrant Dink’i öldürttüğünü’ öne sürdü.

Ahmet Samast, oğlu Ogün Samast’ın Hrant Dink ile Dink Ailesi’nden sonra olaydan en çok zarar gören kişi olduğunu savunarak davanın reddini istedi.

Dink'i koruyamadılar

Suikastın tetikçisi Ogün Samast’ın vasiliğini alan baba Ahmet Samast, oğlunun yasal temsilcisi sıfatıyla mahkemeye bir cevap dilekçesi sundu.

Baba Samast cevap dilekçesinde İçişleri Bakanlığı’nın ‘haksız ve hukuk kurallarına aykırı olarak açtığını’ iddia ettiği davanın reddine karar verilmesini istedi. Ahmet Samast dilekçesinde, suçun işlendiği tarihte oğlu Ogün Samast’ın 16 yaşında olduğunu belirterek, “Davacı idare, nasıl maktulün can güvenliğini koruyamadığı için dava konusu tazminatı ödemek durumunda kalmış ise 16 yaşındaki bir çocuğun da suça sürüklenmemesi için gereken önlemleri almamıştır” dedi.

Devletin asli görevini yerine getirmediğini ifade eden baba Samast, “Hrant Dink’i tanımayan, onun yazılarından habersiz olan 16 yaşındaki çocuğun kışkırtılmasına ve eline silah verilip hedef gösterilmesine, çocuğun suça sürüklenmesine seyirci kalınmıştır” iddiasında bulundu.

Ahmet Samast, “Oğlumun çocuk yaşta bizzat suça teşvik edilmiş olduğu ortada” diye konuştu.
 

 

HABERTÜRK

SEN NE HALT EDİYORDUN
 // DADAŞ
Çocuğun Ellerin Ocağında İtin Köpeğin Kucağında Arkasındaki İtin ve Köpeğin Desteğiyle Çevresine Efelik yaparken Amanda Benim Paşam Ne Cesur Diye Hiç Çocuğunu frenledinmiki Ona babalık yapıp Yapma Oğlum İnsan Ol Bu İtten Köpekten sana zarar Gelir Seni Kullanır Sümüklü Mendil Gibi Bir Kenara atarlar Dedinmiki Şimdi Devleti Suçluyorsun, Evet Evladın İçin Yüreğin Yanıyor Ama Evladının Yaptığı Eylemle Bu Ülkeye Verdiği Zararı Bir Düşün. ...
19 Mart 2015 Perşembe 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler