YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlere tatil müjdesi
Öğretmenlere tatil müjdesi
20 Ocak 2010 12:22
Öğretmenlere 5 yıldızlı otellerde tatil fırsatı...

Öğretmenlere, yaklaşan sömestr öncesinde 5 yıldızlı otellerde tatil müjdesi geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROFED ve TÜRSAB'ın işbirliği ile yürütülen kampanya sayesinde, 140 otelde öğretmenler için kış fiyatlarında yüzde 50 indirim sağlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Öğretmenevi fiyatları daha yüksek." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 'Öğretmenlere Özel Tatil Kampanyası' ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Sömestr tatili boyunca öğretmenlere uygun fiyatla tatil imkanı getirdiklerini belirten Günay, bu çerçevede MEB, TÜROFED ve TÜRSAB ile işbirliği yapıldığını söyledi.
 Öğretmenlerin büyük kısmının ekonomik nedenlerle tatile çıkamadığını kaydeden Günay, farklı bölgelerdeki 140 otelde, yüzde 50'ye varan indirim oranları ile tatil seçenekleri oluşturulduğunu kaydetti. Günay, "Öğretmenevi fiyatları daha yüksek." diye konuştu.
 

Tatil seçenekleri içerisinde Antalya, İzmir , Adıyaman, Çanakkale, Muğla, Bursa, Nevşehir, İstanbul, Kapadokya, Gaziantep, Urfa gibi pek çok bölgeden farklı turizm alternatifleri yer alıyor. Kampanyada kişi başı günlük 20 liradan başlayan fiyatlarla, 2 yıldızdan 5 yıldıza kadar her beğeniye ve bütçeye hitap eden seçenekler bulunuyor.
 Alanya'da 3 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 200 liraya, Antalya'da 5 yıldızlı her şey dahil bir otelde 2 kişi 400 liraya 5 gün tatil yapılabilecek. Öğretmenler, Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde iki kişilik odada 100 liradan ve 3 yıldızlı bir otelde iki kişilik odada 65 liraya konaklayabilecek. Sinop'ta 3 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 350 liraya 5 gün tatil yapılabilecek. Nemrut'u görmek isteyen öğretmenler ise Adıyaman'da 4 yıldızlı bir otelde 2 kişi yarım pansiyon 500 liraya, 5 gün kalabilecek. Ayrıca, bir çok otel, 0-6 yaş çocuklara ücretsiz tatil ,7-12 yaş arasındaki çocuklara ise yüzde 50 indirimli fiyatlar sunacak.
 Kampanya dahilindeki indirimli otellerin ve tur şirketleri ile ilgili bilgiler, www.kultur.gov.tr ve www.meb.gov.tr internet adreslerinde yer alacak.

Merak Ediyorum!
 // Gündüz Alp
Bu haber(açılan bu imkan(!))üzerine,kaç öğretmenin tatil yapabileceğini merak ediyorum.
Araştırılsın.
Belki hiç öğretmen.
Bir dönem koca kitleyi(13,5mily.)sırtında taşıyıp,bir sürü güçlükle sömestr tatiline,yorgun ve boş ceple giren bu vefalı insanlar,dar imkanlarla nerde ve nasıl tatil yapsınlar.
Anlamak güç.
Siyasiler başta olmak üzere herkes"Öğretmen"derken bir hayli düşünmeliler bence.Sonra konuşmalılar.Çünkü bu kelimeyi duyan 650.000 seçki...
21 Ocak 2010 00:46
Çok Ucuz
 // Ertan Akyol
Denizli'deki bir otelin Öğretmene indirimli günlüğü:
Single 195.00-TL / Double 260,00-TL / Triple 351.00-TL

Nevşehir'de bir otel ise:Tek Kişilik Oda 150,00-TL / Double Oda 180,00 -TL / Üç Kişilik Oda 250,00TL

En ucuz otel ise Adıyaman'da : 40TL kişi başı.

Ve nedense öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu hiç Kaplıca Termal Otel yok..
Kış günü Antalya'da ne tatili yapacaksa öğretmen???...
20 Ocak 2010 23:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler