YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlere maaş müjdesi
Öğretmenlere maaş müjdesi
11 Aralık 2011 22:21
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten öğretmenlere müjde. Bakan Şimşek, öğretmenlerin maaşlarının ocaktan itibaren artacağını söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğretmen maaşlarının ocak ayından itibaren enflasyon ve toplu görüşmede belirlenecek oranda artacağını söyledi.

Şimşek, yaptığı açıklamada, Beşiri Devlet Hastanesi, spor salonu ve kız öğrenci yurdunun temel atma töreninde milli eğitim alanında yapılan yatırımlara değindi.

Hükümet olarak göreve geldiklerinde her ile bir üniversite yaptıklarını belirten Şimşek, fiziki iyileştirmelerin yanı sıra ücretlerde de iyileştirmeler yaptıklarını bildirdi.

Şimşek, ''Öğretmenlerin 2002 yılında aldığı maaş 470 liraydı ve 165 lira da ek ders ücreti alıyorlardı. Bugün yaklaşık bin 600 lira en düşük öğretmen maaşı ve 457 lira da ek ders ücreti alıyorlar. Öğretmenlerimizin maaşı ocaktan itibaren de enflasyon oranında artacak. Dolasıyla sadece biz fiziki mekan yapmıyoruz. Sadece okul yapmıyoruz. Biz orada eğitim veren öğretmenlerimize de önem veriyoruz. Bu nedenle kendilerine bu imkanı sağlıyoruz'' dedi.

''Bugün yaptığınız açıklama çerçevesinde, ocak ayındaki artış, öğretmenlere yönelik farklı bir uygulama gibi algılandı. Hükümetin öğretmenlere farklı bir çalışması mı olacak '' şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

''Hayır. Bugün yapmış olduğum açıklama çerçevesinde enflasyon oranında bir artış olacak dedim. Öğretmenlerimizin maaşları, memurlarla yapılacak toplu görüşmeden çıkacak oran ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak artacak. Bugün bu konuda yaptığım açıklama bazı yayın organlarında eksik olarak yer aldı. Dolayısıyla kamuoyunda yanlış bir algılama olmaması için konuya açıklık getirmek istedim.'' AA

FARK BUNUN NERESİNDE
 // ÖĞRETMEN
HABERİN BAŞLIĞINI MEMURA ZAM MÜJDESİ OLARAK DEĞİŞTİRMEK GEREKİYOR. ÇÜNKÜ ÖĞRETMEN VE DİĞER TÜM MEMURLAR EŞİT ZAM ALACAK....
12 Aralık 2011 09:30
kamı oyunu yanıltıyor
 // egazi
yeni başlayan bir öğretmenin maaşı 1530 tl dir. ek ders ücreti de her öğretmenin yok.nerede öyle 450 tl ücret?kasdettiği herhalde milli eğitim müdürlüklerindeki şef memurlardır.zira bu kadar ücreti öğretmenler almıyor. dersle, öğrenciyle,okulla işi olmayanlar alıyor.
kamu oyuna duyurulur....
11 Aralık 2011 23:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler