YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmeni üzecek haber
Kurada çıkan şehre gitmeyen öğretmenlere son uyarı. Geçici görevlendirme bitiyor. Herkes atandığı yere razı olacak.
Öğretmeni üzecek haber
01 Haziran 2012 / 10:14 Güncelleme: 01 Haziran 2012 / 10:16

Yeni eğitim sistemi 4+4+4 ile birlikte birçok değişikliği hayata geçiren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, video konferansla hitap ettiği eğitim yöneticilerine binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren radikal kararlarını açıkladı. Buna göre, 15 Hazirandan itibaren tüm Türkiye'deki öğretmenlerin geçici görevlendirmelerine son verilecek. Ayrıca öğretmenlerin görev yaptıkları illerin dışında başka illerde yüksek lisans ve doktora yapmasına da izin verilmeyecek.

HERKES ATANDIĞI YERE RAZI OLACAK

Atamalarla ilgili bilgi veren Dinçer, “En tepedeki insandan en aşağıdaki insana kadar herkesin eşit seviyede muamele gördüğü bir MEB vaat ediyorum. Herkes atandığı yere razı olacak. Eğer yönetmelik yanlış ise değiştiririz. Kanun eksik ise tamamlarız” dedi. Öğretmenleri yüksek lisans ve doktora yapmaya da teşvik eden Dinçer, “Ama hiç kimsenin de yüksek lisans yapağım diye kendi anne babasının veya eşinin bulunduğu ile gitmesine izin vermeyeceğim” diye konuştu.


TORPİL BULUP GİDİYORLAR

Kararından dönmeyeceğini vurgulayan Bakan Dinçer, noktayı şöyle koydu: “Bakanlığın önünde öğretmen olmak için gösteri yapan insanların öğretmen olduktan sonra kendi tercihleriyle gittikleri okullarda göreve başlar başlamaz başka illere bir torpil bulup gittiklerinde sizler neler hissediyorsunuz bilmiyorum ama ben onun orda görev yapması gerektiğine inanıyorum.”


MÜDÜRE ROTASYON YOK

Okul müdürlerinin merakla beklediği rotasyon (yer değiştirme) konusuna da değinen Dinçer, “Özellikle son dönemde okul yöneticilerinin rotasyon dedikodusuyla huzursuz olduğunu görüyorum. Bu dönemde biz rotasyon yapmayacağız. Rahat olmanızı ve işinize sahip çıkmanızı istiyorum” diyerek konuya açıklık getirdi. Türkiye

 

tayin istemek suç mu yakında tayin istemeyi de yasaklarlar , yasakçı akp
 // uğur
insanlar ilk görüşte memleketinden uzakta çalışa bileceğini sana bilir ama akp nin memurlara yaptıklarını görünce fikrinden cayıp memleketine dönmek istemesi çok doğal. akp nin sanki memurların tayin hakkı yokmuş gibi bir tavır takınması çok yanlış. o bölge halkını memnum edemeyen akp suçu memurlara attığından, bunlar tayin istiyor sorun çıkartıyorlar ,bende suç yok bunlar suçlu demekte, bu şekilde sıyrılacağını düşünmekte....
01 Haziran 2012 15:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler