YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrencileri diri diri yakmaya kalktılar
İmam-hatip öğrencilerini diri diri yakmaya kalktılar...
Öğrencileri diri diri yakmaya kalktılar
28 Mayıs 2011 / 08:36 Güncelleme: 28 Mayıs 2011 / 08:37
Terör örgütü PKK yandaşları Şırnak'ın Cizre ilçesinde imam-hatip öğrencilerinin kaldığı yurdu yakmaya kalkıştı.
Molotofkokteylleriyle saldıran gözü dönmüş grup, 3 öğrencinin yanarak yaralanmasına yol açtı. Yangın, çevreden yetişen esnaf tarafından söndürüldü. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan öğrenciler, Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Alınan bilgilere göre, İdil Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan yaklaşık 60 kişilik bir grup, daha sonra imam-hatip öğrencilerinin kaldığı Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu'na molotofkokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırıda bulundu. Saat 17.00 sularında gerçekleşen saldırı sırasında ortaöğretim yurdunda bulunan 3 öğrenci, çıkan yangın sebebiyle yaralandı. Bir öğrencinin kolu, bir çocuğun yüzü, diğer bir öğrencinin ise bütün vücudu yandı. Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan öğrencilerden birinin durumu ciddiyetini koruyor.

Saldırı sırasında yolu trafiğe kapatmaya çalışan gruba polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Binada maddî hasar meydana gelirken öğrencilerin imdadına çevreden gelen vatandaşlar yetişti. Bölgeye gelen güvenlik güçleri, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayın ardından yurtta incelemelerde bulunan Cizre Emniyet Müdürü Aydın Akkoca, "Yaklaşık 50-60 kişilik bir grubun saldırıyı yaptığı belirlendi. Çocuk yurduna molotoflarla, havai fişeklerle saldıranları en kısa sürede yakalayacağız." dedi.

PKK terör örgütü yandaşları, Şırnak'ın Cizre ilçesinde imam hatip lisesi öğrencilerinin bulunduğu yurda molotofkokteyli, taşlı, sopalı saldırıda bulundu. Gözü dönmüş PKK yandaşları, öğrencileri diri diri yakmaya çalıştı. Alevler arasında kalan üç öğrenci yaralandı. Çocuklardan birinin durumu ağır.

Seçim tarihi yaklaştıkça kirli planları deşifre olan PKK terör örgütü yandaşları da zıvanadan çıktı. Teröristler, artık doğrudan sivilleri hatta çocukları hedef almaya başladı. Daha önce bir okul bahçesinde bekleyen ilköğretim okulu öğrencilerinin üzerine havai fişek atan PKK yandaşları, dün Şırnak'ın Cizre ilçesinde sahne aldı. Bu kez hedeflerinde imam hatip lisesi öğrencilerinin kaldığı Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu vardı. Edinilen bilgiye göre, İdil Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan yaklaşık 60 kişilik grup, saat 17.00 sularında öğrenci yurduna molotofkokteylli ve taşlı saldırıda bulundu. Çıkan yangında alevler arasında kalan öğrencilerden üçü yaralandı. Kollarında, bacaklarında ve yüzlerinde yanıklar oluşan öğrenciler, çevredeki vatandaşlar tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuklardan birinin bütün vücudunun yandığı, hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

YARDIM GELMESİN DİYE YOLU trafiğe KAPATTILAR

Gözü dönmüş grup, yurdu ateşe vermekle kalmadı; çevreden yardım gelmesini engellemek için yolu da trafiğe kapattı. Olay yerine gelen polis, gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Öğrenci yurdunda incelemelerde bulunan Emniyet Müdürü Aydın Akkoca esnafla görüştü. Bir grup esnaf, terör örgütü yandaşlarının eylemleri sebebiyle can güvenliklerinin kalmadığını belirterek, güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi. Yaşanan olayı nefretle kınadığını ifade eden Akkoca, saldırganları yakalamak için çalışmalara başlandığını söyledi. Yaklaşık 50 öğrencinin kaldığı yurda 2 hafta önce yine taşlı saldırıda bulunulmuştu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler