YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrencilere Paralel propaganda servisi!
Paralel Yapı'nın ilkokullarda, Fethullah Gülen propagandası içeren ve 17-25 Aralık darbe girişimlerini savunan kitapçıklar dağıttığı ortaya çıktı
Öğrencilere Paralel propaganda servisi!
05 Şubat 2015 / 08:53 Güncelleme: 05 Şubat 2015 / 09:03

Sabah Gazetesi'nden Safure Cantürk'ün haberine göre, Paralel Yapı seçim öncesinde kara propagandayı ilkokullara kadar indirdi. Paralel Yapı mensubu öğretmenler öğrencilerinin çantasına Fethullah Gülen'in konuşmaları ile Zaman gazetesinin iddialarından oluşan kitapçık yerleştirdi. Kitapçığı bulan veliler şikayet yağdırdı. Bakanlık müfettişleri de soruşturma başlattı.

Skandal, Ankara Keçiören bölgesindeki bir ilköğretim okuluna giden çocuğu A.A.'nın çantasında, Paralel propaganda kitapçığını bulan veli C.A.'nın, Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurmasıyla ortaya çıktı. Veli C.A., kitapçığı MEB'e getirerek "Çocuğuma propaganda yapıyorlar. Derslerde de bu kitapçıklardakileri anlatıyorlarmış" diye şikâyette bulundu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla Rehberlik Denetim Hizmetleri Başkanlığı harekete geçti. Kitapçığın sadece Paralel Yapı'nın kullarında değil bir çok devlet okulunda da dağıtıldığı tespit edildi.

Öz'ün Dubai tatiline savunma

Çocuklarının çantasından çıkan kitapçıkta çocuklara, 17-25 Aralık darbe girişimini savunulup Fethullah Gülen'in "Hocaefendi" adı altında verdiği röportajların tam metni bulunuyor. Aynı kitapçıkta, savcı Zekeriya Öz'ün işadamlarının parasıyla yaptığı ve görevden uzaklaştırılmasına yol açan beleş tatiller de savunularak, "Öz'ün, Ali Ağaoğlu'nun parasıyla Dubai'ye safariye çıktığını bile yazdılar. Belgelerdeki tarihlerin ve bilgilerin tutmadığı ortaya çıktı" deniyor. Kitapçıkta diğer bir detay da emniyet imamı Kozanlı Ömer'le ilgili.

Sabah'ın gündemi sarsan haberini yalanlamaya çalışan Paralel Yapı, "Takvim ve Sabah gazetelerinin 'Paralel Yapı'nın emniyet imamı' diye verdikleri şahsın daha önce Hanefi Avcı'nın kitabında da adı geçmişti. Bu şahıs dava açmış ve bu iddiayı ortaya atanlar tazminata mahkûm edilmişti. Bilgiler arşivden çıkarılarak yeniden servis edildi" deniyor.

Oysa Kozanlı Ömer kodadlı Osman Hilmi Özdil, deşifre olunca yurtdışına kaçtı. Rehberlik ve Denetim Hizmetleri Başkanı Atıf Ala da konuya ilişkin bir genelge yayımlayıp, okul yönetimlerinden gereğinin yapılmasını istedi. Okullarda siyasi propaganda yaptığı tespit edilen öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı. Söz konusu öğretmenlerle ilgili, kamu görevinden atma cezası söz konusu olabilecek.

 

SABAH

Tanımayanlar da iyice tanıyor böylelikle.!!!
 // Adem
Alçaklıkta şerefsizlikte sınır tanımayanlar.!!!...
05 Şubat 2015 Perşembe 17:19
bunlarda hile bitmez
 // ismail özgün
Yaptıkları hiçbir hatayı kabul etmezler.Daima karşıdaki suçludur.Ülke menfaatleri sözkonusu oldugunda bile dış dünyaya kendi haklılıklarını anlatıp ülkelerini suçlarlar.Partileri yok ama parti gibi davranırlar.İşlerin gelmeyen şeyi inkar ederler.Bulundukları yerde başka hiçbir zihniyete tahammülleri yoktur.Çaycısına kadar.Başkalarının gizliliklerini çok merak ederler.Daha ne olsun.Bunun adını siz koyun !...
05 Şubat 2015 Perşembe 10:55
10:39
 // M.N.A.
Bu Milletimize ve devletimize yapılan en büyük kahpeliktir...
05 Şubat 2015 10:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler