YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenci tüfekle okul bastı
Adana'da 11 yaşındaki ilköğretim 7. sınıf öğrencisi, kendi okulunu basarak, müdür odasına av tüfeğiyle ateç açtı.
Öğrenci tüfekle okul bastı
05 Ekim 2009 / 17:54 Güncelleme: 05 Ekim 2009 / 18:00

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Solaklı Köyü'ndeki Solaklı İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. 1 Ekim'de okuduğu 7-A sınıfında bıçakla öğretmenine ve arkadaşlarına saldıran H.Y., bugün de arkadaşlarına, "Şimdi silah getirir ateş ederim" dedikten sonra teneffüste evine gitti. 

H.Y.  daha sonra evden aldığı av tüfeğiyle tekrar okula geldi. Okul bahçesinde görevliler tarafından engellenmeye çalışılan H.Y. tüfeğin fişeğini yere düşürdü. Ancak daha sonra yerden alarak tüfeğe koyup bir el havaya ateş açtı. Bu arada görevliler korkarak kaçtı. Daha sonra öğrenci müdür yardımcısının odasına hedef alarak ateş açtı. Odada olan müdür yardımcısı şans eseri yara olmadan kurtuldu.  

Olaydan sonra bir el havaya ateş eden H.Y., ardından okul müdürünün odasına ateş etti. Saçmalar odanın değişik yerlerine isabet ederken camı kırıldı. Olay yerine gelen jandarma, 11 yaşındaki zanlıyı gözlem altın aldı.  

Olayın görgü tanığı 11 yaşındaki H.Y.'nın sınıf arkadaşların biri, arkadaşının okulun bahçesine av tüfeğiyle geldiğini, kendisini engellemeye çalışanları tehdit ettikten sonra okul müdürünün odasına doğru ateş edip kaçtığını anlattı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler