YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğlunu bahane etti, iptal davası açtı
Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu beşinci sınıfta başörtüsü serbestisini getiren düzenlemenin iptali için harekete geçti.
Oğlunu bahane etti, iptal davası açtı
30 Eylül 2014 / 16:43 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 16:51

Çankırı Hakimi ve eski Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu, öğrenci olan oğlu Onat adına ortaöğretim ve beşinci sınıfta başörtüsü serbestisini getiren düzenlemenin iptali için Danıştay’da dava açtı.

Eminağaoğlu, dava dilekçesinde, AK Parti kapatma davası iddianamesinde yer verilen, bugünün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a ait, “Kamu kurumları ve ortaöğretime yönelik bir çalışmamız, böyle bir niyetimiz yok” sözlerini hatırlattı.

"Oğlum başörtüsü düzenlemesinden etkileniyor"

Eminağaoğlu, dava dilekçesinde, düzenleme kız öğrencileri kapsıyor olsa da karma eğitim yapıldığı için oğlunun da karardan etkilendiğini belirterek, “Karma eğitim nedeniyle kız öğrencilerle birlikte aynı ortamı paylaşan oğlum da, kız öğrencilere yaratılan o geniş ortam dışında olamadığından, dinsel uygulamalarının doğrudan etki alanında kalmakta, bu düzenlemeden doğrudan etkilenmektedir” dedi.

CHP dava açmayacak

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi ise ortaöğretimde başörtüsüne özgürlük getiren yönetmelik değişikliğini yargıya taşımayacaklarını söyledi

saçmalık ötesi
 // ayse
Okuyunca cok guldugum haberlerden biri... noluyomus hakim beyin ogluna acep... bence cocugun umurunda degildir bu duzenleme... babasi heralde oglunun basini ortmesinden korkuyor :))) en super etki bu olur heralde :))...
02 Ekim 2014 Perşembe 17:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler