YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğlundan babası İsmail Güneş'e duygusal mektup
Kahramanmaraş'ta helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş, meslektaşları tarafından mezarı başında anıldı.
Oğlundan babası İsmail Güneş'e duygusal mektup
25 Mart 2013 / 15:56 Güncelleme: 25 Mart 2013 / 16:09

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte helikopter kazasında şehit olan gazeteci İsmail Güneş'in oğlu Çağan babasına duygusal bir mektup yazdı. İlkokul birinci sınıfa bu sene başlayan ve okumayı öğrenen Çağan, ilk mektubunu babasına yazdı.

Helikopter kazasının 4. yıldönümü sebebiyle Yukarı Tekke'de gazeteci İsmail Güneş'in mezarı başında duygusal anlar yaşandı. Meslektaşları, kazada hayatını kaybeden İsmail Güneş'in oğlu Çağan'ın babası için yazmış olduğu mektubu görünce gözyaşlarına hakim olamadılar.

İlkokul birinci sınıfa yeni başlayan ve okuma yazmayı yeni öğrenen küçük Çağan, babasına mektup gönderdi. İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, Çağan'ın birinci sınıfa gittiğini ve okuma yazmayı öğrendiğini belirterek, babasına hediye vermek istediğini, ilk mektubunu da ona yazdığını, ayrıca diğer oğlu Tuluğhan ile birlikte resim yaptıklarını söyledi.

Mektupta şu ifadeler yer alıyor. "Babacığım seni çok özledim. Yazın sana çiçek alacağım. Sonra kendi ellerimle dikeceğim. Babacığım ben hasta oldum. Sonra ateşim çıkıyor. Ben seni çok ve çok özledim. Bir de Subhanekeyi bugün ezberleyeceğim. Seni seviyorum."

Mezarı başındaki anma törenine katılan meslektaşları gözyaşlarını tutamadı. Kazanın yıldönümü olması sebebiyle üzüntüleri belirten gazeteciler, ayrıca mektubu gördüklerinde kelimelerle ifade edilmeyecek duygular yaşadıklarını anlatarak, ailesine sabır dilediler.


CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler