YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Oğlum, dualarınızla huzur bulacak"
"Oğlum, dualarınızla huzur bulacak"
14 Kasım 2011 08:21
Van'da 5,6 şiddetindeki ikinci depremde Bayram Otel'in enkazında kalarak hayatını kaybeden Japon Atsushi Miyazaki'nin ailesi Türkiye'nin oğlunun cenazesine sahip çıkmasına teşekkür etti. Anne Miyazaki "Dualarınızla oğlumun ruhu şad olacak"dedi.
Türkiye'de meydana gelen ikinci Van depreminde hayatını kaybeden Atsushi Miyazaki'nin annesi Keiko Miyazaki, Türkiye Cumhuriyeti'nin oğlunun naaşına sahip çıkmasından dolayı teşekkür etti.

Van'da hayatını kaybeden Atsushi Miyazaki'nin cenazesi yerel saatle 13.00'te Tokyo'nun Narita havaalanına geldi. Cenazeyi havaalanında Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Tunç Angılı ile Japon yardım kuruluşu AAR'den yetkililer karşıladı. Maslahatgüzar Angılı cenaze Tokyo'ya ulaşmadan önce, Miyazaki'nin annesi Keiko Miyazaki'ye Başbakan Erdoğan'ın mektubunu iletti. Mektubu kabul ettikten sonra konuşan Keiko Miyazaki, Türkiye Cumhuriyeti'nin oğlu Atsushi'nin naaşına sahip çıkıp, gönderdiği ve ilgilendiği için teşekkür etti. Atsushi'nin Türkiye'de çok sevildiğinin ve anısının hep yaşatılacağının hatırlatılması üzerine Keiko Miyazaki, oğlunun ruhunun bundan dolayı huzur duyacağını söyledi. Anne, Türkiye'de edilen dualar ve iyi dileklerle oğlunun ruhunun şad olacağını belirtti. Atsushi için 16 Kasım'da memleketi Oita'da cenaze töreni düzenlenecek.

Başbakan Erdoğan'ın mektubu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mesajında şunları kaydetti: "Atsushi Miyazaki'nin 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen depremden etkilenenlere yardım gibi asil bir çaba içindeyken artçı bir sarsıntı sonrasında hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. Size, tüm sevdiklerine ve sevenlerine Türk ve Japon uluslarına en kalbi taziyelerimi sunuyorum. Miyazaki, ülkelerimiz ve uluslarımız arasında sağlam temellere ve değerlere dayanan köklü bağları daha da pekiştirmiştir. Aziz hatırası hiçbir şekilde unutulmayacaktır. Bu üzüntülü vesileyle başsağlığı dileklerimi ve en halisane duygularımı sunuyorum."
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler