YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öfkeli vekil mecliste silahına sarıldı
Ürdün Parlamentosu'nda, Başbakan'ı yolsuzlukla suçlayan meslektaşına kızan öfkeli vekil meclis genel kurulunda silah çekmeye çalıştı.
Öfkeli vekil mecliste silahına sarıldı
07 Mart 2013 / 19:07 Güncelleme: 07 Mart 2013 / 19:19

İktidar partisi milletvekili Şadi el Advan, Zeyd Şavakbeh'in parlamentodaki konuşması sırasında Başbakan Abdullah Nsur'u yolsuzlukla suçlaması üzerine, sırasından fırlayarak, Şavakbeh'i susturmaya çalıştı.
 
Kendisini engellemeye çalışan vekillerin araya girmesiyle tansiyonun bir anda yükseldiği parlamentoda el Advan, defalarca elini beline götürerek silahını çekme girişiminde bulundu.
 
Meclis Başkanı Halil Atiye oturam ara vererek ortama sakinleştirmeye çalışmasına rağmen, tartışma diğer vekillere de sıçradı. Bu arada öfkeli vekil El Advan, meslektaşları ve meclis güvenlik personeli tarafından dışarı çıkarıldı. Diğer vekiller ise tartışmaya devam ettiler.
 
Bu arada yetkililer, bir milletvekilinin silahıyla parlamentoya girmesinin ardından konunun meclise getirileceğini bildirdi.
 
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında, bir milletvekili, canlı yayında tartıştığı şahsa önce ayakkabısını fırlatmış, ardından silahını çekerek, meslektaşına doğrultmuştu. Kızgın vekil daha sonra silahı beline koymuştu.İHA

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler