YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öfkeli taraftar bıçak çekti...
Futbolu yine spor gibi izleyemedik. Konya'da bir futbol karşılaşmasında hakem kırmızı kart gösterince ortalık karıştı. Taraftarlar arasında olay çıktı. Bu da yetmedi bıçaklar çekildi... Yani yine sahada çirkin görüntüler yaşandı...
Öfkeli taraftar bıçak çekti...
03 Temmuz 2010 / 15:54 Güncelleme: 03 Temmuz 2010 / 15:55

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı İmrenler beldesinde düzenlenen bahar kupası futbol karşılaşmasında aynı takım taraftarları arasında olaylar çıktı. Tartıştığı kişiye bıçak çeken öfkeli bir seyirci korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

İmrenler Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bahar Kupası Futbol Turnuvası kapsamında Köşkspor ile Hüyük Teknikel Elektrik takımları karşı karşıya geldi. Maç öncesinde İmrenler Belediye Başkanı Ahmet Refik Şenönder, dostluk, centilmenlik mesajları verdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında Köşkspor forması giyen Osman Çatak, bir ikili mücadele sonrası çenesine aldığı darbe sonucu yaralandı. Sahada görevli bir ambulansın olmaması üzerine Hüyük ilçesinden 112 ambulansı istenirken, boğaz kısmı kanlar içerisinde kalan futbolcu, ambulansın gelmesi beklenilmeden özel bir otomobille Hüyük Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Genç futbolcunun çenesine 10 dikiş atıldığı öğrenildi. Bu arada, ikinci yarının son çeyreklik bölümünde birbirlerine sert giren iki futbolcunun hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyun dışı bırakılması, sahadaki tansiyonu birden yükseltti. Sahayı terk etmek istemeyen futbolcular güvenlik güçlerinin müdahalesi ile çıkarılırken, yaşanan gerilim tribünlere de yansıdı. Maç uzun süre dururken, saha içerisindeki maçı izleyen belde belediye başkanları tribünlerdeki seyirciyi sakinleştirmeye çalıştı, ancak tepkileri dindirebilmek bir türlü mümkün olmadı. Müsabaka daha sonra yeniden başladı.

TARAFTARLAR ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Hakemin kararına uzun süre tepki gösteren aynı takımın seyircileri arasında ilerleyen dakikalarda tekme tokat kavga çıktı. Tel örgü gerilerinde 2 kişi arasında başlayan tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine araya seyirciler girdi. Bu arada, olayların kontrolden çıkma ihtimali üzerine Hüyük ilçesinden istenen takviye jandarma ekipleri İmrenler beldesine sevk edildi. Öfkeli bir seyirci elinde bıçağıyla tartıştığı aynı takımın taraftarı olan kişinin üzerine yürümek isterken yürekler ağızlara geldi. Şahsın üzerine yüklenen kalabalık içerisindeki bir kişi, eli bıçaklı öfkeli seyirciyi yere yatırarak elinden bıçağını almayı başardı. Bıçağın öfkeli seyircinin elinden alınması olaylarda kan akmasına mani oldu. Aynı şahıs, bıçağı cebine koyduktan sonra öfkeli şahsın yüzüne tokat atarak sakinleştirmeye çalıştı.

Sahaya takviye güvenlik güçlerinin gelmesinin ardından olaylar daha da büyümeden sona erdi. Tel örgü gerisinde devam eden olaylar esnasında durmadan süren karşılaşma ise Hüyük Teknikel Elektirikspor'un 3-0'lık galibiyeti ile son buldu. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler