YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ODTÜ'lü öğrencilerden Almanya'ya kıyak
Göktürk-2 uydusunun fırlatılması için ODTÜ'ye gelen Başbakan'a karşı ortalığı savaş alanına çeviren ODTÜ gençliği, Alman Cumhurbaşkanı'nı ise makam arabası üzerine oturarak protesto etti
ODTÜ'lü öğrencilerden Almanya'ya kıyak
30 Nisan 2014 / 10:19 Güncelleme: 30 Nisan 2014 / 10:21

Takvim'de yer alan habere göre, Başbakan Erdoğan ve bakanların, çeşitli sebeplerle gittiği ODTÜ'de olaylar çıkarılmış, özellikle Başbakan'ın gelişi ODTÜ'de polisle öğrenciler arasında çatışmalara sebep olmuştu. Bu çatışmalarda çok sayıda gösterici ve polis yaralanmış, Türkiye gündemi birkaç günlüğüne de olsa bu konuya kilitlenmişti.

Kendi görüşleriyle çelişti

Bunların en büyüğü ise 2012'nin Aralık ayında Göktürk 2 uydusunun fırlatılmasında olmuştu. Başbakan Erdoğan'ı protesto etmek için kampus alanını yakıp yıkarak ortalığı savaş alanına çeviren ODTÜ'lüler, sol görüşün Türkiye'deki kalesi olarak bu protestolara devam edeceklerini belirtmişlerdi. ODTÜ öğrencileri, Melih Gökçek'in yaptırdığı Malazgirt Bulvarı'nı protesto etme amacıyla düzenlenen eylemlerle de anılmıştı.

Hangi durumda aktivistler

Her fırsatta siyasilere tepki gösteren ODTÜ'lüler Alman Cumhurbaşkanı'nı ise es geçti. Hıristiyan bir papaz olarak ömrünü komünizme karşı savaşmakla geçiren Joachim Gauck'un konuşması sırasında öğrencilerin içeri alınmaması temsili bir protestoyla karşılandı. İki ODTÜ'lü öğrenci protesto olarak Gauck'un makam aracının üzerine oturup güvenliklerle fotoğraf çektirmekle yetindi. Her fırsatta ortalığı yangın yerine çeviren ODTÜ'lü gençlerin bu sevimli eylemi "ODTÜ öğrencileri hangi şartlar altında aktivist oluyor. Kimlere hizmet ediyor?" yorumlarına neden oldu.

başındaki miğfer
 // ff
bizans miğferi takan insan. milli göktürk'e karşı çıkmasında neye karşı çıksın.alman mersedesinine mi?...
30 Nisan 2014 Çarşamba 13:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler