YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ODTÜ'deki rezaletin altından bakın kim çıktı
Kayıt için ODTÜ'ye gelen başörtülü kızlar hakarete uğramıştı. Provokasyonun ardından DHKP-C çıktı!
ODTÜ'deki rezaletin altından bakın kim çıktı
07 Eylül 2013 / 11:19 Güncelleme: 07 Eylül 2013 / 11:50

Sonbaharda ülkenin okullar ve spor müsabakaları üzerinden provokatif bir iklime çekilmeye çalışılacağı istihbaratının ilk belirtileri ortaya çıkmaya başladı.

Karanlık odaklar ve dış güçlerin taşeron olarak kullandığı örgütler öğrencileri çatıştırmak için provokasyonlarını devreye soktu.

Önceki gün ODTÜ'de yaşanan ve büyük tepki çeken provokasyonun arkasından terör örgütü DHKP-C çıktı. Örgüt kendi internet sitesinde ODTÜ'de yaşanan olayı üstlendi.

Yapılan açıklamada kendisine bağlı “Dev-Gençliler” grubunun ODTÜ'de “Seher Şahin Dayanışma Masası” adıyla masa açtığını belirten DHKP-C şu açıklamada bulundu:

“5 Eylül Perşembe günü açılan masada bildiri, kitap ve dergi dağıtımı yapılırken, üniversiteye yeni kayıt olmuş öğrenci arkadaşlarla ve onların aileleriyle sohbetler edildi. Fakat okulda kayıtların başladığı ilk günden itibaren cemaat yapılanması ve Faşist AKP'nin gençliği, ODTÜ içerisinde sistematik şekilde, bazen örtülü bazense alenen çalışma yürütmeye çalışsa da Dev-Gençliler ve diğer devrimci-demokrat kurumlar duruma müdahale etti.

Kayıtların son gününe kadar okul içerisinde insan avına çıkan bu faşist, gerici, ucube güruha sesleniyoruz! ODTÜ devrimci değerlerin üretildiği, birçok devrim şehidi vermiş ve sonsuza değin yine devrimcilerin yaşam alanı ve eğitim gördüğü bir üniversite olacak! Uğraşlarınız boşunadır. Tayyip Erdoğan ve kiralık katil ordusunu okuldan defeden bu bilinç, yürekli ve onurlu gençlik eninde sonunda sizi de boğacak!” 

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler