YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ODTÜ'de camiye giden öğrencilere saldırı
ODTÜ yerleşkesi içindeki camide düzenlenen etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından darbedildi.
ODTÜ'de camiye giden öğrencilere saldırı
24 Mart 2015 / 21:55 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 23:17

ODTÜ yerleşkesindeki camide dün akşam düzenlenen bir etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Biri yabancı uyruklu 3 öğrenci darbedildi.
Edinilen bilgiye göre, Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, ODTÜ Meclis Topluluğu'nun davetlisi olarak yerleşke içindeki camide gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Bazı öğrencilerin etkinliğe katılması, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından engellenmek istendi.

Başörtülü öğrencileri bıçakla kovaladılar

Küçük gruplar halinde cami etrafından dolaşan kişiler, etkinliğe katılmak isteyen başörtülü kızların da bulunduğu öğrencileri bıçaklarla kovaladı.

Bıçakla saldırdılar

Etkinliğin ardından yurtlarda kalanlar için gönderilen servis araçlarına binen öğrenciler, A4 kapısı yakınlarında tekrar söz konusu grupların saldırısına uğradı. Buradaki olaylarda biri yabancı uyruklu 3 öğrenci, bıçaklı ve maskeli kişilerce darbedildi. Darbedilen yabancı uyruklu öğrenci güvenlik görevlilerine sığındı.

Üniversite yönetiminin haber vermesi üzerine yerleşkeye gelen çevik kuvvet ekipleri, saldırıda bulunan gruplara müdahale etti.

Bu arada ÇAD'da su kuyusu açılması için düzenlenen yardım standına da saldıran karşıt görüşlü öğrenciler, buradaki başörtülü öğrencileri de darbederek standı kaldırdı.

Yabancı uyruklu öğrenci, bugün de yerleşke içinde bazı grupların saldırısına uğrayarak darbedildi. Darbedilen 3 öğrenci önce darp raporu aldı ardından 10 Nisan Polis Merkezi'ne giderek ifade verdi.
Öğrencilerin ifadelerinde "can güvenliklerinin bulunmadığı, güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığı ve güvenli bir ortamda okumak istediklerini" söyledikleri öğrenildi.

"Dinci ve propagandaya geçit yok"

ODTÜ'de yaşanan bu olaylardan sonra ODTÜ'de bazı öğrenci grupları bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride ODTÜ'de dinci gerici propagandaya geçit olmadığını belirtti.

1-779.jpg

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler