YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'la ilgili bilinmeyenler
Öcalan'la ilgili bilinmeyenler
16 Ekim 2010 00:44
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan’ın hazırlayıp sunduğu Sivil Düşünce’de bu hafta, ‘Kürt sorunu ve başörtüsü meselesi’ ele alındı.

Prof. Dr. Doğu Ergil, emekli Yarbay Şenol Özbek ve Araştırmacı-gazeteci Tamer Korkmaz’ın katıldığı Programda, ‘Kürt sorunu ve başörtüsü meselesi’ ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunuldu.

 

Dün akşam yayınlanan programda Ergil, PKK çözülmeyen Kürt sorununun bir yan ürünü olarak ortaya çıktı derken, Özbek, 'Kürt sorunu temelde bir kimlik sorunudur' dedi.

 

Şenol Özbek, Abdullah Öcalan Türkiye’ye getirildiyse Kürt sorununun çözümünde Öcalan’dan faydalanmak gerektiğini söyledi. Özbek, 'Kürt sorunu Abdullah Öcalan’ı ortadan kaldırmakla çözülecekse bunu Bekaa’da niye yapmadınız' dedi ve Öcalan’la ilgili çarpıcı bir gerçeği de açıkladı. Özbek, Özel Kuvvetlerin Bekaa'da Abdullah Öcalan’ı ortadan kaldırmayı planladığını ancak birileri tarafından bu planının engellendiğini söyledi.

 

 

Başörtüsü meselesi ile ilgili olarak ise;

 

Doğu Ergil, ‘YÖK diye vesayet kurumun yaratıldığını, üniversitelerin istenilen başarıyı yakalayamadığını söyledi ve benim için ölçü başörtüsü değil üniversitelerin istenilen başarıyı yakalayıp yakalayamadığı dedi.

 

Özbek ise, Türkiye’nin bin bir türlü sorunu olduğunu ancak tüm sorunların gelip tek bir soruna dayandığını ve onun da oligarşi sorunu olduğunu söyledi. Özbek,  Devletin imkanlarını elinde tutan belli bir kesimin bu imkanları kaybetme korkusu olduğunu, başörtüsü sorunu olmadığını ifade etti.

TEKRARI
 // hakkı söyler
bu programları arşivden izlemek istiyoruz. site yöneticileri lütfen program kaydını sitenize koyun....
16 Ekim 2010 12:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler