YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın yeğenine 7 yıl hapis
Öcalan'ın yeğenine 7 yıl hapis
26 Ekim 2010 15:56
Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, grup içerisinde Öcalan'ın posterini taşıdığı gerekçesiyle 7 yıl 1 ay hapsi cezasıan çarptırıldı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, örgüt liderinin doğum günü nedeniyle köye gelen grup içerisinde posterini taşığı gerekçesiyle 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık Öcalan ile avukatı katıldı.

Sanık Öcalan, yaptığı savunmada, atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek, ''Doğum günü nedeniyle köyümüze gelen kalabalıktan bazıları bizim eve de geldi. Onlarla ilgilendim. Ancak herhangi bir konuşma yapmadım, sloganlara eşlik etmedim. Örgütsel bir amblem veya flama taşımadım. Ancak dayım olan Abdullah Öcalan'ın posterini dayım olmasından ötürü taşıdım. Bunu örgüt adına değil, dayım olduğu için yaptım'' dedi.

İddia makamı hazırladığı mütalaasını okuduktan sonra mahkemeye sundu. Mütalaada, sanığın dayısı olan örgüt liderinin büyük boy resmini havaya kaldırarak taşımak suretiyle ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçunu işlediği belirtildi.

Mütalaada, terör örgütünün çağrısı üzerine örgüt liderinin fotoğrafını kaldırıp taşıdığına dair delil bulunmaması nedeniyle de ''örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek'' suçundan sanığın beraatına karar verilmesi talep edildi.

Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aranın ardından sanığı 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek'' suçundan 6 yıl 3 ay, ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan da 10 ay olmak üzere toplam 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.
AA

YARGI SISTEMINIZI SEVSINLER .
 // BERITAN HEVAL
Tas Atan Cocuklara 7-20 Yil Hapis Bicen , Silah Cekenlere (Samast) Cocuktur Deyip Cezasini Hafifletmek Icin Kivranan Sozde Adil Yargiya Bakin Hele (!).

Kimliginden Vazgecmiyen Kurtlere Uygulanan Bu Asimilasyonlar 30 Yildir Sonucsuz Kaldi , Bundan Sonra da Bu Halki Somuremezsiniz .

Bu Dava Artik Dag'da Bayirda Degil , Sehirde Meydanlarda Hesaplaniyor .
HADI BAKALIM GIDDIN DE OLDURUN HEPSINI ....
26 Ekim 2010 21:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler