YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın yakalanışını protesto ettiler
Öcalan'ın yakalanışını protesto ettiler
15 Şubat 2013 07:16
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye'ye getirilişi, düzenlenen basın açıklaması ile protesto edildi.

 

BDP ilçe binası toplanan çok sayıda kişi Cumhuriyet Caddesi özerinde Abdullah Öcalan’ın yakalanışını oturma eylemi ile protesto eden grup daha sonra basın açıklaması düzenledi.
 
Grup adına basın açıklamasını okuyan BDP İlçe Başkanı Abdülkerim Ataman, “15 Şubat 1999’da kapitalist güçleri Öcalan şahsından Kürt özgürlük hareketini ve Kürt halkını  tasfiye etmek ve orta doğuda uzun süreli bir kaos ortamı yaratmak özelikle Kürt  Türk düşmanlığını yaratmak Mezopotamya ve Ortadoğu’da yeni projeleri kendine göre dizayn etme amacıyla komployu gerçekleştirdiler.
 
Hatta Öcalan komployla yakalanıp Türk devletine teslim edildiğinde o zamanın Başkanı Bülent Ecevit, ‘Öcalan’ın bize niye teslim edildiğini hala anlamış değilim’, demiştir. Bizlerde bu komploda yer alan tüm uluslar arası güçleri kınıyoruz” dedi.
 
Öte yanda basın açıklamasına katlan vatandaşlar, barışın sağlanması için dua ederek barışın süreçten umutlu olduklarını belirtti.
 
 
 
İHA
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler