YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın mektubunu kim okuyacak?
Öcalan'ın mektubunu kim okuyacak?
21 Mart 2015 07:37
Diyarbakır Nevruz Bayramı'nda Abdullah Öcalan'ın mektubu tam metin olarak okunacak. Öcalan'ın Nevruz mektubunda ne yazdığı merak konusu. Peki Öcalan'ın mektubunu kim okuyacak?

Nevruz kutlamasında Abdullah Öcalan 'ın mektubu okunacak. Tam metni ilk kez ortaya çıkacak olan Abdullah Öcalan 'ın Nevruz mektubu büyük merak konusu. Abdullah Öcalan'ın Nevruz mektubuyla barış çağrısı yapması ve Çözüm Süreci için yol haritasını ortaya koyması bekleniyor. Hükümetin onayından geçen Apo'nun Nevruz mektubu Diyarbakır'daki kutlamalarda okunacak.  

Öcalan'ın mektubunu kim okuyacak? 

Abdullah Öcalan 'ın geçen Nevruz 'daki mektubunun Kürtçe'sini Pervin Buldan Türkçe'sini ise Sırrı Süreyya Önder okumuştu. Bu yıl Öcalan 'ın mektubunu kimin okuyacağı henüz açıklanmadı.

Diyarbakır Nevruz için hazır

Nevruz kutlaması için yurt içi ve dışından çok sayıda kişinin geldiği Diyarbakır'da hareketlilik büyük yaşanıyor. Öcalan 'ın mektubunun okunacak olması nedeniyle büyük ilgi çeken bu yılki Nevruz öncesi Diyarbakır 'da tüm oteller doldu. Diyarbakır Nevruz Tertip Komitesi, yoğunluk dolayısıyla otellerde yer kalmaması nedeniyle gelenlerin konaklaması için bin 500 ev hazırladı.

Bağlar ilçesindeki Newroz Parkı'nda gerçekleşecek Nevruz etkinliği için hazırlıklar tamamlandı. Park içerisindeki alanda belediye ekiplerince temizleme ve boyama çalışmaları yapılıp, ses sistemi yerleştirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler