YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın mektubu Barzani'ye teslim edildi
Öcalan'ın mektubu Barzani'ye teslim edildi
11 Şubat 2014 17:45
İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ile Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, bugün Öcalan'ın yazdığı mektubu Mesut Barzani'ye teslim etti.

İmralı'da HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak'ta görüşen Abdullah Öcalan'ın Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye gönderdiği mektup, dün Kuzey Irak'a giden Zana ve Önder tarafından bugün Selahaddin kentinde Mesut Barzani'ye verildi. Öcalan'ın Kürtçe kaleme aldığı bir sayfalık mektubunda, Kürt Ulusal Kongresi ve Rojava konusu dışında çözüm ve barış sürecine destek verilmesini de istediği öğrenildi.

Barzani'den sonra Kandil'e çıkacaklar

Bugün Barzani ile görüşen Sırrı Süreyya Önder ve Leyla Zana'nın Erbil'deki temaslarının ardından Süleymaniye'ye geçerek Kürt Ulusal Kongresi'nin diğer bileşenleri ile bir araya gelecekleri ve Öcalan ile yaptıkları görüşmeleri aktarıp onların görüşlerini alacakları belirtildi.

Önder ve Zana'nın, Süleymaniye'deki görüşmelerinden sonrda da yine Kandil Dağı'na çıkarak KCK yetkilileri ile görüşecekleri belirtildi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler