YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın koğuşuna iyileştirme
İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın yeni koğuşunda bir dizi ‘iyileştirme’ yapıldı.
Öcalan'ın koğuşuna iyileştirme
21 Aralık 2009 / 09:24 Güncelleme: 21 Aralık 2009 / 09:26

5 milyon dolar harcanan Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ndeki koğuşunu beğenmeyen Öcalan’ın günlük havalandırma saatini 1 saatten 2 saate çıkartan, penceresindeki sinekliği daha fazla hava girmesi için kaldıran Adalet Bakanlığı, bu kez de havalandırmaya çıkılan koğuş kapısını değiştirdi.

Bakanlık, gri renkli, sürgülü kapıyı Ankara’da yaptırıp, İmralı’ya gönderdi. Teröristbaşı istediği zaman kapıdaki bölmenin sürgüsünü çekerek içeriye daha fazla hava girmesini sağlayacak.

Bu kapının, cezaevi doktorunun görüşü ve oluru alınarak takıldığı belirtildi. Koğuşun duvarları da soğuk ve rutubet geçirmeyen ithal kâğıt ile kaplandıktan sonra yeniden boyandı. Cezaevinde yapılan bu iyileştirmelerden Öcalan’ın memnun kaldığı kaydedildi.

Öcalan’ın İmralı’ya nakledilen PKK’lı mahkûmlar Bayram Kaymaz, Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu ve Hasbi Aydemir ile görüştüğü, TİKKO militanı Hakkı Alpan ile ise bir araya gelmediği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler