YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın kızı Özkan'ın avukatı
Öcalan'ın kızı Özkan'ın avukatı
20 Kasım 2009 10:22
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın avukat olan kızı Gizem Duygu Öcalan Ergenekon sanıklarından Tuncay Özkan'ın avukatıymış

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın avukat olan kızı Gizem Duygu Öcalan'ın Ergenekon sanıklarından Tuncay Özkan'ın avukatı olduğu ortaya çıktı.

Aynı zamanda YARSAV üyesi olan İbrahim Öcalan'ın HSYK üyesi Ali Suat Ertosun tarafından desteklendiği ve önümüzdeki günlerde Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda İbrahim Öcalan, kızının savunduğu sanığın temyiz davasına bakacak.

Vakit'in haberine göre, Ergenekon terör örgütü sanıkları, tahliye olabilmek için her türlü yolu deniyor. Ergenekon sanığı Tuncay Özkan, kendisini savunmak için ilerde Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakılan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın kızı Gizem Duygu Öcalan'ı avukat olarak tuttu.

SAVCININ KIZI TUNCAY ÖZKAN'I SAVUNUYOR

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın avukat olan kızı Gizem Duygu Öcalan'ın Ergenekon sanıklarından Tuncay Özkan'ın avukatı olduğu ortaya çıktı. 1981 doğumlu olan Gizem Duygu Öcalan'ın 2003 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğu öğrenildi.

Öcalan'ın, Ergenekon davası gibi önemli bir davada tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan'ın avukatlığını üstlenmesinin alışılmış bir uygulama olmadığı ileri sürüldü. Bir süre önce Kanaltürk TV'yi milyon dolarlık bir fiyatla satan Tuncay Özkan'ın ünlü ve tecrübeli avukatlar yerine genç ve tecrübesiz bir avukatı kendisini savunmak üzere seçmesi manidar bulundu.

BABASI TEMYİZ EDECEK!...

Gizem Duygu Öcalan'ın, aynı zamanda YARSAV üyesi olan babası İbrahim Öcalan'ın adı Yargıtay üyesi olacak kişiler arasında da geçiyor. Yargıtay Savcısı Öcalan'ı Yargıtay üyesi olması konusunda destekleyen kişilerin başında Ali Suat Ertosun un bulunduğu ve bu nedenle Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakıldığı iddia ediliyor. Bir süre Sincan Cumhuriyet Savcılığında görev yapan Öcalan, 2004 yılında HSYK tarafından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atanmıştı.

ÖZKAN, TERÖR ÖRGÜTENE ÜYE OLMAKTAN YARGILANIYOR

Yargıtay Savcısı İbrahim Öcalan'ın kızı Gizem Duygu Öcalan'ın savunduğu Tuncay Özkan, Ergenekon iddianamesinde şu suçlardan yargılanıyor: "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Bir Adet Ateşli Silah ve Mutat Sayıdaki Mermileri Bulundurma, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme, Türkiye Büyük Millet Meclisini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Devletin Güvenliğine İlişkin Gizli Belgeleri Temin Etme, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma, Açıklanması Yasaklanan Gizli Bilgileri Temin Etme."

Vakit
 

ipek
 // orhan
sana günah. günahsız insanları yargıladığın ve iftiralara inandığın için cehenemde yanacaksın. babası hala savcı, üye falan olmadı. Allah sizin gibilerin cezasını kendisi verecek! vicdansızlar!...
24 Ekim 2010 20:01
yazık!
 // ibrahim çelikoğlu
Bunlara,yorum yapmak bile günah!...
20 Kasım 2009 11:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler