YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın kardeşi: "Onlar Erdoğan'a darbe yapacaklardı"
Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, çözüm sürecine karşı olanların Erdoğan'a darbe yapmak istediklerini söyledi.
Öcalan'ın kardeşi: "Onlar Erdoğan'a darbe yapacaklardı"
20 Ağustos 2014 / 18:40 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 22:12

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, sorunun çözümünü istemeyen bazı güçlerin bulunduğunu ve bunlar arasında bazı PKK yöneticileri de olduğunu söyledi.

Büyük sorunları çözecek

Barışı istemeyenlerin halka hesap vereceğini ve kaybedeceğini sözlerine ekleyen Öcalan “Türkiye’deki değişimi Erdoğan yaptı. Ben öyle inanıyorum ki, Cumhurbaşkanı olan Erdoğan büyük sorunların çözümüne imza atacaktır. Türkiye’nin yüzde 50’sinin üzerinde oyunu alan bir lider süreci de devam ettirir. Barışa karşı olanlar Erdoğan’a darbe yapmak istedi. Ancak Türkiye bunları aştı. Kürtler içinde de barış karşıtı olanlar var. Erdoğan ve Öcalan barışa her zamankinden daha yakın” dedi.

Dağa göndermem

Diyarbakır’da çocukları dağda olan annelerin taleplerinin dikkate alınmasını isteyen Öcalan, “Ben dağda iken bize de anne ve babalar geldi. Çocuklarıyla görüştürdük ve dönmek isteyenlere karşı olmadık. Şu an bir barış süreci var. Annelerin bu isteği göz ardı edilmemeli” dedi. Barış sürecinin devam ettiğini belirten Öcalan, “Ben çocuklarımı dağa göndermem” dedi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler