YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın faturası Bahçeli'ye kesildi
Öcalan'ın faturası Bahçeli'ye kesildi
20 Mart 2013 15:46
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Öcalan bugün siyasi bir lider olarak takdim ediliyorsa bu konuda ilk günah Devlet Bahçeli’ye aittir” dedi.

Yazılı açıklama yapan Ahmet Reyiz Yılmaz, BDP’li Sırrı Sakık’ın, Bahçeli ile ilgili eleştirilerine göndermede bulundu. Yılmaz, “Öcalan bugün siyasi bir lider olarak takdim ediliyorsa ilk günahın kime ait olduğuna bakılmalı. Bu konuda ilk günah Devlet Bahçeli’ye aittir. Eğer Öcalan kararı meclise geldiğinde Bahçeli hükümet ortağı olarak koalisyonu bozsaydı, bugün Öcalan nerede olurdu diye tabanı genel başkanına sormalıdır. ‘Mecliste biz ret oyu verdik’ yalanı ile milleti aldatmasınlar. Koalisyon hükümetlerin de hükümet ortaklarından birisi istemediği bir yasanın geçeceğini hissettiği anda elinde ki en büyük koz olan hükümeti yıkma kozunu kullanır. Böylece o kararın alınması ve yasalaşması engellenir. Şimdi Bahçeli’ye sormak lazım Öcalan’ı siyasi liderliğe taşıyan sürecin önünü açan onu idamdan kurtaran sormak lazım kararın altında senin imzanın ne işi var? Neden hükümet ortaklığından çekilerek Öcalan’ın idamını sağlamadın diye” dedi.

“Son kongrede Bahçeli karşıtlarını bilinçli bir şekil de toparlayarak hedef haline getiren Koray Aydın, Bahçeli ile ortak hareket etmiştir” diyen Yılmaz, birçok insan partiden ihraç edilirken, Koray Aydın’ın Bahçeli’nin arkasında dolaşmasının tuhaf bir durum olduğunu söyledi. Yılmaz, “BDP ile yürütülen sürecin sağlıklı işlemesi için Bahçeli karşısında olası bir güçlü muhalefetin yükselmemesi MHP içersin de dengelerin değişmemesi bir şekil de MHP güvenli bir yapıya dönüştürülüp Bahçeli’ye emanet edilmesi gerekiyordu. Bunun için uygun kişi de Koray AYDIN olarak ortaya çıkmış ve parti içi muhalefeti Bahçeli’ye teslim ederek kendisi de görevine devam etmiştir” açıklamasında bulundu.

Koray Aydın’ın kendisine destek veren insanları sattığını savunan MYP lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, şunları söyledi;

“Koray Aydın bunu daha öncede yaptı. Şimdi eğer liderseniz alırdınız size inanan insanları arkanıza MHP’de mitinglerle yeni bir hareket başlatırdınız. Ama siz ne yaptınız Bahçeli’nin daha fazla güçlenmesi için temizlik ayarı çektiniz.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler