YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti!
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları, İmralı'ya gitti.
Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gitti!
19 Ağustos 2009 / 11:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları, İmralı'ya gitti. Sabah saat 08.00 sıralarında İmralı'ya geçişlerin yapıldığı Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen avukatlar Ömer Güneş, Muhittin Öztüzün, Servet Demir ve Cengiz Çiçek, işlemlerin yapılması için bir süre araçta bekledi. Bu sırada araç içinde gazete okuyan avukatlar işlemlerin tamamlanmasının ardından içeri alındı.


Avukatlar, daha sonra bölücübaşı Öcalan'a götürecekleri gazete ve dosyalarla birlikte Jandarma Komutanlığı'na girdi. Bu sırada avukatların elinde önceki ziyaretlerin aksine bu kez siyah bir poşetin de bulunması dikkat çekti.

Geçiş işlemlerinin tamamlanmasının ardından, avukatlar siyah camlı minibüsle jandarma eşliğinde İmralı'ya gidecekleri limana hareket etti. Her hangi bir açıklama yapmayan avukatların, akşam saatlerindeki dönüşlerinde görüşme ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Avukatlar, her hafta rutin olarak yaptıkları ziyaretlerini, geçen cuma günü ziyaretlerinde Öcalan tarafından açıklanması beklenen yol haritasının tamamlanmadığını, bu çarşamba açıklanacağını söylemişlerdi. Bu nedenle avukatların görüşmeden sonra akşam saatlerinde dönüşlerinde yol haritası konusunda açıklamalar yapması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler