YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'dan 'İmralı Heyeti'ne veto
İddiaya göre Öcalan, kendisini ziyaret etmek isteyen HDP'lilere seslendi: Hal hatır sorulup hasbihal edeceğim görüşmeye ihtiyacım yok...
Öcalan'dan 'İmralı Heyeti'ne veto
22 Ağustos 2015 / 08:47 Güncelleme: 22 Ağustos 2015 / 08:51

'Çözüm Süreci' vesilesiyle hükümet, Kandil ve İmralı arasındaki trafiği sağlayan HDP'den oluşan 'İmralı Heyeti' en son 5 Nisan'da Abdullah Öcalan ile görüştü. 7 Haziran seçimlerinden sonra Öcalan ile görüşme isteği reddedilen heyete İmralı'nın da kızgın olduğu iddia edildi.

PKK saldırılarıyla İmralı ziyaretleri askıya alınan HDP heyetine, Abdullah Öcalan'ın da açık tavır koyduğu ve çözüm sürecinin kesintiye uğramasına sebep olan gelişmelerden HDP'yi de sorumlu tuttuğu ortaya çıktı.

Öcalan'ın, "benim hal hatır sorma görüşmelerine ihtiyacım yok. Hasbihal için ziyaret edecekseniz bana gelmeyin" mesajı gönderdiği öğrenildi.

PKK ile arasına mesafe koymadığı için İmralı'ya gidişlerine izin verilmeyen HDP heyetine, çözüm sürecini iyi yönetemedikleri gerekçesiyle Öcalan'ın da tepki gösterdiği ve süreci rayına oturtacak adımlar atılmadığı takdirde görüşme yapmak istemediği belirtildi.

ÇÖZÜM KONUŞMUYORSUNUZ

Öcalan'ın, çözüm sürecini donduran gelişmelerden sürecin tüm aktörlerini sorumlu tututuğu, bu kapsamda HDP ve PKK'ya yönelik önemli eleştiriler dile getirdiğini vurguladılar.

Öcalan'ın, seçim öncesi ve sonrası HDP'den yapılan ve AK Parti ile koalisyon seçeneğini sıfırlayan sert açıklamalarından da rahatsız olduğu kaydedildi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler