YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'dan ilginç çıkış!
Teröristbaşı Öcalan İmralı'dan Demokratik Özerklik Kongresi'ni eleştirdi, iki dil ve bayrak istemenin yanlış olduğunu söyledi. Cezaevinde hangi nedenle ölürse ölsün bunun savaş nedeni sayılacağını kaydeden Öcalan, Erdoğan'ın da öldürülebileceğini iddia et
Öcalan'dan ilginç çıkış!
03 Ocak 2011 / 10:42 Güncelleme: 03 Ocak 2011 / 10:42

Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden demokratik özerklik tartışmalarına teröristbaşı Abdullah Öcalan da katıldı. Demokratik özerlik kongresini eleştiren Öcalan, kendisine ait olduğu öne sürülen taslağın yanlış sunulduğunu iddia etti.

PROJE İYİ SUNULMADI

Onlar çözüm projelerini ortaya koydu, buna karşı Türkiye'deki milliyetçi güçler ayağa kalktı. Her iki taraf da sertleşerek çatışmaya gidebilir. Demokratik Toplum Kongresi'nin demokratik özerklik taslağı erken, acele oldu.

İki dil ve iki bayrak tartışmalarına tepki gösteren Öcalan, var olan devletin yanına yeni bir devlet ve bayrak koymanın doğru olmadığını, bu tür tartışmalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

YENİ DEVLET DOĞRU DEĞİL

"Burada demokratik özerklikten kasıt, Kürtlere bir statü belirlemesidir. Burada biz sınırlarla, bayrakla, bu tür şeylerle uğraşmıyoruz. Devleti bölmek istemiyoruz, biz demokratik Türkiye ile bütünleşmek istiyoruz, bunun için çaba sarf ediyoruz. Bayrak bir simgedir. Bizim için çok önemli değildir. Bayrak egemen sınıfların simgesidir. Devletin yanına yeni bir devlet, bayrağın yanına yeni bir bayrak doğru değildir. bu bir tuzaktır, bundan uzak durulmalıdır".

Teröristbaşı, İmralı'da ne şekilde ölürse ölsün bunun savaş nedeni sayılacağını da ileri sürdü...

ÖLÜMÜM SAVAŞ NEDENİ

Benim burada ölümüm sonsuz bir savaş nedeni olur, sonsuz bir savaşı başlatır. Ama ben şunu diyorum; "İmralı'da ölmek yok öldürülmek var." Burada her türlü ölüm, öldürmek olarak algılanır, PKK bunu böyle algılar. Sonuçta nasıl ölürsem öleyim öldürülmüş olurum, çünkü burası cezaevi.

Öcalan, 8. cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın öldürüldüğünü, Başbakan Erdoğan'ın akıbetinin de Özal'ınki gibi olabileceğini iddia etti.

ERDOĞAN ÖLDÜRÜLEBİLİR

öylesi bir süreçte özal öldürüldü, yarın Erdoğan da öldürülebilir, yarın darbe de olabilir ülkede. Yarın ne olacağı hiç belli olmaz.

Korkak
 // yusuf kenç
Yakalandığında korkudan titreyen bir katilin söylediğine inanmak aptallıktır. Bir korkağın arkasına takılanlarda onun kadar korkaktır....
03 Ocak 2011 12:46
şok bi haber
 // arzu adalı
öcalan gibi bi terüristen böyle bi demeç beklemiyorduk açıkçası iki dil konusunda o ceza evinde olmasına rağman dışardakilerden daha sağlıklı düşüne biliyor ama kendi ölümüyle bu ülkeyi tehtit etmesi buda ordan çıkmak için bi oyundur eğer dediği gibi olursa inşallah olmaz önce allaha sonra türk ordusuna güveniyoruz........
03 Ocak 2011 12:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler