YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan: Mossad, Ergenekon'un tasfiyesini istiyor
Öcalan: Mossad, Ergenekon'un tasfiyesini istiyor
Öcalan: Mossad, Ergenekon'un tasfiyesini istiyor
03 Ekim 2008 / 17:10 Güncelleme: 03 Ekim 2008 / 00:00

Öcalan, avukatları ile yaptığı görüşmede, Ergenekon terör örgütü ile ilgili önemli önemli iddialarla bulundu.


Teröristbaşı, kendisini yoksul Kürtlerin temsilcisi olarak ilan etti. Örgüt olarak çıkışlarının demokrasi ve özgürlüğe dayandığını iddia eden Öcalan, PKK'yı kimi güçlerin zaman zaman kontrol altına almaya çalıştıklarını öne sürdü. Öcalan, "Devlet PKK'ye yönelmeden önce bazı sol örgütleri kontrolüne almaya çalıştı, kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başladı." dedi.


PKK ile Ergenekon arasındaki bağlantıların tartışıldığı bugünlerde Öcalan, yeni bağlantıları gündeme getirdi. Öcalan, Ergenekon terör örgütü ile Mossad arasında ilişki olduğunu ileri sürdü. Ergenekon'un deşifre olmasında katkısı olan Tuncay Güney'in Mossad ajanı olduğunu belirten Terörisbaşı, Mossad'ın da Ergenekon terör örgütünün tasfiyesini istediğini savundu.


Ergenekon terör örgütü davası kapsamında tutuklanan emekli Albay Atilla Uğur'un Genelkurmay adına kendisiyle görüştüğünü hatırlatan Öcalan, "Ben buraya getirildiğimde de Genelkurmay adına Atilla Uğur benimle görüşmüş, bana 'bu sorunu kendi aramızda çözelim' demişti." dediğini aktardı.


Ergenekon ve PKK anlaşarak-uzlaşarak iş yaptı


PKK'nın, Ergenekon'la bağlantısı ortaya çıktı


Güney: PKK, Ergenekon örgütünün uzantısı!


“Doğudaki her taşın altından Ergenekon çıkar”


"Abdullah Öcalan da ERGENEKON üyesi"


  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler