YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan MHP ile görüşecek mi?
HDP'li Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ı ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. Önder, Öcalan'ın MHP dahil tüm siyasi partiler ile görüşmek istediğini dile getirdi.
Öcalan MHP ile görüşecek mi?
11 Kasım 2013 / 10:04 Güncelleme: 11 Kasım 2013 / 10:10

İmralı'da, BDP Grup Başkan Vekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile birlikte PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreya Önder, 3.5 saat süren görüşmenin detaylarını Avrupa'da PKK ile aynı çizgide yayın yapan Sterk TV'ye anlattı.

"Barış iradesini sürdüreceğiz"

HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreye Önder, Öcalan'ın görüşmede, çözüm sürecinin çok ciddi bir aşamada olduğunu, sürecin halen devam etmekle birlikte bir sırat köprüsü üzerinde yürüdüğünü söylediğini ifade ederek, "Bütün bu olumsuzluklara rağmen tek yanlıda olsa barış iradesini sürdürme kararlılığımız vardır ve tamdır" dedi.

Görüşme genişlemeli

HDP Genel Başkan Yardımcısı Önder, "İmralı'daki görüşmelerin tüm siyasal partileri, basını, akil insanları, kapsayacak şekilde mecliste diğer siyasal parti temsilcilerini de kapsayacak şekilde genişlemesinin barış sürecinde olumlu gelişmelere kapı aralayacağını söyledi" diye konuştu.

Önder, Öcalan'ın sürecin heba edilmemesi gerektiğini özellikle vurguladığını da ifade etti.

MHP'nin tavrı merak konusu

Önder'in yapmış olduğu bu açıklamanın ardından siyasi partilerin tutumu da merak konusu oldu. Özellikle MHP kanadı son dönemlerde Öcalan ve hükümete yönelik ağır eleştirilerde bulunmuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler