YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan kardeşiyle görüşmedi
Öcalan kardeşiyle görüşmedi
19 Ocak 2012 20:06
Abdullah Öcalan, kendisini ziyarete gelen kardeşiyle görüşmedi.

İmralı'da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan, kendisini ziyarete gelen kardeşi ile görüşmedi.

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevinde kalan PKK'lı Şehmuz Poyraz'ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak ile Cumali Karasu'nun kız kardeşi Pervin Oduncu, İmralı adasından akşam 17.15 sıralarında döndü.

Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Mehmet Öcalan, kardeşi ile görüşemediğini açıkladı.

Gazetecilerin 'görüşme nasıl geçti' sorusuna muhatap olan kardeş Öcalan, şunları söyledi:

"Cezaevi müdüründen aldığımız bilgiye göre, yazı gelmiştir. Abdullah Öcalan şöyle bir yazı yazmıştır: Burası çok hassastır. Görüşe çıkmamız uygun değildir. Bizim orada olan bitenlerden haberimiz yoktur. Müdürün bize verdiği bilgi bu kadar."

Gazetecilerin 'Abdullah Öcalan sizinle görüşmek istemedi mi' yönündeki sorusuna karşılık Mehmet Öcalan, "Evet müdürün bize söylediği bu." karşılığını verdi.

Mehmet Öcalan gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine görüşememe nedenini şöyle açıkladı:

''Ağabeyimin müdüre söylediği, 'Süreç çok hassas bir süreçtir. Görüşe şu aşamada çıkmamız uygun değildir. Her şey birbirine karışmıştır. Görüşe çıkmayacağız' şeklinde. Müdürün bize söyledikleri bu kadar. Biz başka bir şey bilemiyoruz. Orada olup bitenlerden hiç haberimiz yoktur. Zaten 10 aydan beri iki defadır adaya gidiyoruz. Bir defa görüşme ben yaptım. Diğer aileler de 10 aydan beri görüş yapmamışlardır." CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler