YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Öcalan Genelkurmay Başkanı olsun'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'PKK'lılar silah bırakıp başka ülkeye gidebilir' sözüne ser çıktı. İnce ' TOKİ PKK'ya birer villa yaptırsın, yüksek milletvekili emekli maaşı bağlasınlar. Abdullah Öcalan'ı İlker Başbuğ
'Öcalan Genelkurmay Başkanı olsun'
26 Kasım 2012 / 17:30 Güncelleme: 26 Kasım 2012 / 17:40

İnce, partisinin Edirne il başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Burada yaptığı açıklamada Başbakan'a yönelik eleştirilerde bulunan İnce, Dünya'da dizilere takan tek Başbakan'ın Türkiye'de olduğunu belirtti.

 İnce, "Tek padişah istiyor, ben varım diyor. Kanuni'ye ne gerek var diyor. Dizinin katli vaciptir diye beyanlarda bulunuyor. Başbakan yakında şunu önerecek 'Muhteşem Yüzyıl'ı seyretmeyin. 'Yalan Dünya' var bir de. İsterseniz 'Yalan Dünya'yı seyredin.' Hatta günü değişti. Cuma'dan  Pazartesi'ye alındı. Başbakan'a buradan duyuralım. Yalan Dünya'yı seyretsin." dedi.

 Başbakan'ın diziyi eleştirirken "Kanuni'nin ömrünün 30 yılı at sırtında geçti" dediğini hatırlatan Başbakan'a seslenen İnce,  "Başbakan'a diyorum ki, Kanuni'nin ömrü haçlılarla uğraşmakla geçti. Kanuni haçlı seferleri ile mücadele etti.  Senin gibi 'BOB' eş başkanı değildi. 'Kanuni'nin ömrü at sırtında geçti' diyorsun. Sen hayatında bir kere beygire bineyim dedin onda da düştün. Yani Kanuni cihan padişahıydı. Sen 'Cihan'ın üstüne bindin, ondan da düştün. Yani kısaca söylemek gerekirse Başbakan ikinci bir padişah istemiyor, reytingleri kıskanıyor." diye konuştu.

 "FIRTINA KUVVETLİ Mİ KUVVETLİ AMA KAYA DA KUVVETLİ"

 Hakkındaki taciz iddialarıyla ilgili konuşan İnce, "Yelin kayadan bir şey alamaz. Sadece tozunu alır" benzetmesini yaptı.

  İnce, "Yani fırtına çıktı diye martı deniz sevdasından vazgeçmez. Fırtına kuvvetli mi, evet kuvvetli. Ama kaya da kuvvetli. Martı da kararlı merak etmeyin. Bu ülkede ne yaparlarsa yapsınlar işadamlarını, maliyecilerle susturabilirler. Üniversiteleri susturabilirler. Türk ordusunu perişan edebilir, dağıtabilirler. İnsanları tehdit edebilir, korkutabilirler. Silivri zindanlarına atabilir, telefonlarını dinleyebilirler. Ama Cumhuriyet Halk Partilileri kimse susturamaz. Hiç merak etmeyin kimse susturamaz. Ben dilekçemi verdim. 135 CHP milletvekili dokunulmazlığımın kaldırılması için oy kullanacaklar. MHP ve BDP de kullanacak. AKP'lileri görelim. Abdestimizden şüphemiz yok. Korkumuz da yok evelallah." şeklinde konuştu.

"PKK'LILARA TOKİ'DEN VİLLA YAPILSIN!"

 Başbakan'ın PKK'lılarla ilgili olarak 'silah bırakıp gelirlerse başka bir ülkeye gidebilirler' açıklamasını da değerlendiren İnce, "Başbakan'a şunu öneriyorum. Silah bırakmak yetmez, Habur'da karşılamaları yetmez. TOKİ'den onlara birer villa yaptırsın. Emekli maaşı olarak yüksek milletvekili emekli maaşı bağlasınlar. Mümkünse onlara birer paşa ünvanı verilsin. Hatta onlara general ünvanı verilsin. Hatta Abdullah Öcalan'ı İlker Başbuğ yerine genelkurmay başkanı yapsınlar. Böyle saçmalık olur mu? Bunları söyleyelim bari daha iyi anlatırız diye düşünüyorum." şeklinde sözlerini tamamladı.

cha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler