YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan, Ergenekon tutuklusu Albay’ın kapı komşusu
Öcalan, Ergenekon tutuklusu Albay’ın kapı komşusu
Öcalan, Ergenekon tutuklusu Albay’ın kapı komşusu
13 Ekim 2008 / 17:03 Güncelleme: 13 Ekim 2008 / 00:00

PKK terör örgütüne muhalif tavırlarıyla tanınan 'Nasname' yazarı Halis Açar, Ergenekon davasından tutuklu emekli Albay Hasan Atilla Uğur hakkında şok bir iddia yayınlandı.


1995 yılında PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yanında bulunan bir teröristin ifadesine yer veren Halis Açar, Öcalan'ın Şam'da bulunduğu yıl, o dönem elçilikte askerî ataşe olarak görev yapan emekli Albay Uğur ile aynı apartmanda kaldıklarını ileri sürdü.


'Öcalan'ın Şam'daki komşusu kimdi?' başlığıyla yayınlanan yazıda, Öcalan-Uğur tanışıklığının İmralı'daki sorgudan çok daha eskilere uzandığını gösteriyor. Açar, yazısında, "Yıl 1995. Öcalan'ın Şam günleri kaldığı apartmanın bir dairesinde oturan bir binbaşı var. Öcalan'ın eve giriş çıkışlarda karşılaştığını söylediği bir binbaşı. Binbaşı kimdi dersiniz ve nasıl oluyordu da Öcalan gibi "bölücü-terörist" bir örgütün lideriyle aynı apartmanda kalıyordu? Bu binbaşı, o dönem Türkiye'nin Şam Başkonsolosluğu'nda askerî ataşe ve Öcalan ile aynı apartmanda oturuyor." diyor.


Halis Açar, Öcalan'ın binbaşı ile karşılaşmalarına şahitlik yaptığını öne sürerek PKK'nın Şam'daki Parti Merkez Okulu'nda bulunmuş eski bir PKK militanının ifadelerine yer veriyor. Açar'ın, ismini açıklamadığı ancak örgütün elebaşlarından biri olduğu vurgulanan eski terörist şunları kaydediyor:


"(Öcalan) Bana 'Sen arabadan inme, Delil (araç sürücüsü) insin, çantamı kapıya kadar getirsin.' dedi. Öcalan ve Delil tam içeri girecekleri sırada birisi kapıyı açtı ve dışarıya çıktı. Öcalan'la tokalaştı ve ayaküstü bir dakika sohbet ettiler ve Öcalan'la şoför içeri girdiler. Delil geldiğinde yolda kapıdaki kişinin kim olduğunu sordum. Türkiye'nin Şam Başkonsolosluğu'nda askerî ataşe olduğunu söyledi. Adamın binbaşı olduğunu söyleyince ben tam şoke oldum, neye uğradığımı şaşırdım ve hiçbir yorum yapmadım. Suriye'de gördüğüm bu kişi Ergenekon operasyonunda yakalanan Albay Atilla Uğur'du."


İLGİLİ HABERLER:


Derin devletin Öcalan'a götürdüğü ŞOK teklif ! TIKLAYIN


Şok eden ima: Terör tamamen durursa, senin serbest kalman bile gündeme gelebilir!


DEVLET, Abdullah Öcalan'la pazarlık yaptı mı? TIKLAYIN


Ertuğrul ÖZkök: Bizi golfçü 'paşa' yerine koymayın


Albay, teröristbaşı Öcalan'a ne TEKLİF ETTİ? TIKLAYIN


Öcalan: Mossad, Ergenekon'un tasfiyesini istiyor

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler