YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan da özgürlük istemiyor
Öcalan da özgürlük istemiyor
19 Nisan 2014 11:41
BDP'li Hasip Kaplan, "Öcalan'a özgürlük" sloganını değerlendirdi: Konu yanlış zeminde tartışılıyor. Öcalan kendisinin değil, Kürt halkının özgürlüğünü istiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın Akşam'ın manşetine taşınan röportajına BDP'den değerlendirme geldi.

BDP Şırnak Miletvekili Hasip Kaplan, Akdoğan'ın "Öcalan'ın kendisi bile özgürlük talep etmiyor" sözlerine, "Konu yanlış zeminde tartışılıyor, 'Öcalan'a özgürlük' derken bizim de kastettiğimiz, Abdullah Öcalan'ın da kastettiği Kürt halkının özgürlüğüdür" yanıtı verdi.

Akşam'a konuşan BDP'li Hasip Kaplan'ın değerlendirmeleri şöyle: Konu yanlış zemine tartışılıyor. İmralı'ya giden arkadaşlarımız her defasında Abdullah Öcalan ile birebir görüşüyorlar. 

Bu konu tartışılmasın

Öcalan kendi özgürlüğüne ilişkin konudan söz etmiyor ve 'Benim özgürlüğüm söz konusu değil tartışılmasın. Önemli olan halkın özgürlüğü, zaten o zaman herkes özgür olacaktır' diyor. Bizim de talebimiz ve bu sloganın anlamı da budur. Adımlar atılsın, Kürt halkı özgürleşsin istiyoruz. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler